Jak wykonać frędzle szydełkiem


(foto1)


Ubrania z frędzlami nigdy nie wychodzą z mody, bez względu na porę roku, a w roku 2019 wróciły z całą siłą. Frędzle pomagają stylizować sylwetkę i stanowią bardzo dynamiczne uzupełnienie, które możemy zastosować w naszych ubraniach, aby uzyskać indywidualny i swobodny styl.

Z tego postu dowiesz się, jak wykonać szydełkiem frędzle. Ta technika jest znacznie prostsza, niż się wydaje i znajduje się w zasięgu wszystkich dziewiarek, nawet najmniej doświadczonych.

(foto2)


Użyjemy tu naszej cienkiej wełny peruwiańskiej, szydełka 7 mm i nożyczek.

Aby wykonać frędzle musisz umieć robić szydełkiem:

Jeśli chcesz umieścić frędzle we wszystkich rzędach, ważne jest, byś umiała wykonywać półsłupki na lewej stronie, aby wszystkie frędzle pojawiły się po tej samej stronie projektu. W naszym poście „Jak przerabiać półsłupki na lewej stronie ” pokazujemy krok po kroku, jak wykonać tę technikę.

Wykonaj tyle oczek łańcuszka, ile wskazano w projekcie, i zacznij szydełkować.

Rząd 1: wykonaj oczko łańcuszka na początku rzędu i przerób cały rząd półsłupkami.

Rząd 2: wykonaj oczko łańcuszka na początku rzędu i przerób cały rząd ściegiem pętelkowym.

(foto3)


Powtarzaj rzędy 1 i 2 aż do końca robótki. Po zakończeniu pracy musisz tylko przeciąć pętelki pośrodku, aby utworzyć frędzle.

Przytnij te frędzle, które są nieco dłuższe, aby je wyrównać i sprawdź, czy wszystkie są przecięte.

foto 4
foto5


Jesteś gotowa, aby szydełkować frędzle na swetrach, topach, torbach, kardiganach i sukienkach… Mamy nadzieję, że wkrótce na portalach społecznościowych pojawi się mnóstwo frędzli z hasztagiem #WeAreKnitters.