JAK WYKONAĆ ŚCIEG PLASTER MIODU

(foto 1)

Dzisiaj wybraliśmy wzór plaster miodu, ponieważ wydaje się bardzo prosty wizualnie, ale oryginalny. Jest lekki, a jednocześnie ma ciekawą strukturę, dzięki czemu doskonale nadaje się do wykonania na drutach np. pledu czy kocyka dziecięcego na prezent. Sposób wykonania jest prosty, ponieważ kiedy wykonasz pierwsze cztery rzędy, reszta polega na ich powtarzaniu do końca pracy. A do tego nie musisz być wielką knitterką, wystarczy umieć:

Musisz także wiedzieć, co to jest podwójne oczko.

Podwójne oczko przerabia się tak samo jak oczko prawe, ale należy wbić drut w oczko poniżej tego, które powinno być przerabiane normalnie. Zobaczysz to zaraz w pierwszym filmie.

(foto 2)

W dzisiejszym przykładzie użyliśmy:

Jak widać w naszym przykładzie, zaczynamy od nabrania nieparzystej liczby oczek i przerobienia pierwszego rzędu na prawo.

Poniżej wyjaśniamy, jak wykonać wzór plaster miodu.

Oprócz krótkiego wyjaśnienia, każdy film pokazuje, jak wykonać na drutach cały rząd, abyś mogla szczegółowo zobaczyć proces.

No to weź swoje materiały, zaczynamy.

Rząd 1. * Przerób 1 oczko na prawo i 1 oczko podwójne *. Powtarzaj od * do * do końca rzędu.

Rząd 2. * Przerób 1 oczko na prawo. Zobaczysz, że następne oczko jest otoczone dwiema nitkami. Przełóż prawy drut przez górną nić, a następnie wprowadź go w oczko na drucie i zsuń oba oczka na prawy drut. Ponownie przełóż oba oczka na lewy drut i przerób je razem na prawo*. Powtarzaj od * do * do końca rzędu.

(foto 3)

Rząd 3. * Przerób 1 oczko podwójne i 1 oczko na prawo *. Powtarzaj od * do * do końca rzędu.

(foto 4)

Rząd 4. * Zobaczysz, że następne oczko jest otoczone dwiema nitkami. Wbij drut w górną nić, następnie chwyć oczko znajdujące się na drucie i zsuń je na prawy drut. Ponownie chwyć obie pętelki lewym drutem i przerób je razem na prawo*. Powtarzaj od * do * do końca rzędu.

Powtarzaj rzędy od 1 do 4, aż uzyskasz odpowiednią długość robótki.

Co myślisz o wyniku? Było warto czy nie? To jest ścieg, którego możesz używać do najrozmaitszych projektów, więc jeśli masz oczekujące zamówienie od swoich przyjaciół lub Twoja mama wypomina Ci, że nigdy nic dla niej nie wydziergałaś, ścieg plaster miodu jest idealny, aby zaskoczyć te osoby miłym prezencikiem. I nie zapomnij pokazać go nam z hasztagiem #WeAreKnitters, chcemy zobaczyć, jak Ci wyszła ta niespodzianka!