JAK WYKONAĆ KORONKOWE KWIATKI NA SZYDEŁKU?

 

Choć mogą wydawać się skomplikowane do wykonania, w rzeczywistości robienie ich na szydełku jest bardzo proste. Możesz ich wydziergać całe mnóstwo i ozdobić swoje prace i sprawić, że będą wyróżniać się od wszystkich innych.

 

W przykładzie zastosowaliśmy bawełnę Pima w kolorze gumy do żucia i szydełko o grubości 5 mm. Oczka, które będą stosowane do wykonania projektu to oczka łańcuszka (o), półsłupek (x) i słupek (T). Jeżeli masz wątpliwości jak wykonywać te oczka, dokładne instrukcje realizacji możesz znaleźć na naszej stronie weareknitters.pl.

 

 

Aby wykonać ten motyw, należy nabrać liczbę oczek podzielną przez 16 + 25. W naszym przykładzie liczba wynosi 49, abyś dokładnie mogła zobaczyć motyw.

 

Nabrać 49 oczek łańcuszka + 3 oczka dodatkowe na szydełko WAK. Przerabiać oczka od rzędu 1 aż do uzyskania pożądanej długości w następujący sposób:

 

  • w rzędzie 1: w czwartym oczku łańcuszka przerobić 2 słupki, ominąć 2 oczka. *Przerobić 1 półsłupek, wykonać 1 oczko łańcuszka, ominąć 1 oczko, przerobić 1 półsłupek, ominąć 2 oczka, przerobić wachlarz z 5 słupków (to znaczy, przerobić 5 słupków w tym samym oczku) i ominąć 2 oczka*. Powtórzyć od * do * aż do pozostania 6 oczek, następnie przerobić 1 półsłupek, wykonać 1 oczko łańcuszka, ominąć 1 oczko, przerobić 1 półsłupek, ominąć 2 półsłupki i przerobić wachlarz z 3 słupków (to znaczy przerobić 3 słupki w tym samym oczki)

 

 

  • w rzędzie 2: wykonać 3 oczka łańcuszka. *Przerobić 4 słupki, wykonać 3 oczka łańcuszka, ominąć 3 oczka i przerobić 1 słupek, wykonać 3 oczka łańcuszka, ominąć 3 oczka i przerobić 5 słupków*. Powtórzyć * do * aż do pozostania 1 oczka i przerobić 1 słupek

 

 

  • w rzędzie 3: wykonać 1 oczko łańcuszka, przerobić 2 półsłupki. *Wykonać 5 oczek łańcuszka, ominąć 5 oczek, przerobić 1 półsłupek, wykonać 1 oczko łańcuszka, ominąć 1 oczko i przerobić 1 półsłupek*. Powtórzyć od * do * aż do pozostania 7 oczek i wykonać 5 oczek łańcuszka, ominąć 1 oczko i przerobić 2 półsłupki

 

 

  • w rzędzie 4: powtórzyć czynności z rzędu 2

 

 

Udało się! Masz już 1 rząd kwiatków ukończony! Rozpoczynając drugi rząd, rozpoczynamy również wstawianie kolejnych kwiatów. Jest to bardzo proste! Będziemy powtarzać wcześniejsze rzędy z niewielkimi zmianami.

 

  • w rzędzie 5: powtórzyć rząd 1

 

 

  • w rzędzie 6: wykonać 3 oczka łańcuszka. *Wykonać 3 oczka łańcuszka w powietrzu, ominąć 3 oczka, przerobić 9 słupków, wykonać 3 oczka łańcuszka, ominąć 3 oczka i przerobić 1 słupek*. Powtórzyć * do * aż do pozostania 5 oczek, wykonać 3 oczka w powietrzu i przerobić 2 słupki

 

 

  • w rzędzie 7: powtórzyć czynności z rzędu 3

 

 

  • w rzędzie 8: powtórzyć czynności z rzędu 6

 

 

  • powtórzyć rzędy od 1 do 8 aż do uzyskania pożądanej długości

 

Możesz wykonać tyle kwiatów, ile chcesz, a dzięki nim Twoje prace na pewno zaczną przykuwać uwagę! Jeżeli zainspirują Cię one do działania i zrobisz nowe projekty, nie zapomnij o oznaczeniu hastagiem #weareknitter na Instagramie.