Jak wykonać brzegi na szydełku

(zdjęcie 1)


Krawędzie robótki są bardzo ważną częścią przy wykańczaniu pracy. Na blogu prezentowaliśmy już 4 sposoby na dodawanie brzegów szydełkiem [Office1] (4 maneras de añadir bordes en crochet), a dziś poznamy inny sposób na ich wykonanie. Zamiast dodawać je na końcu robótki, nauczymy się, jak kontynuować przerabianie brzegów pionowo, to znaczy tam gdzie kończą się rzędy.

Przerabiając po bokach robótki, uzyskamy różne tekstury tkaniny, co uatrakcyjni rezultat naszej pracy, a to dlatego, że tym prostym sposobem można łatwo nadać robótce nieoczekiwanej oryginalności.

Materiały, których będziemy potrzebować:

Cienka wełna

Szydełko w rozmiarze 7 mm

(zdjęcie 2)


Dla tego posta przygotowaliśmy próbki wykonane półsłupkami, półsłupkami nawijanymi i słupkami, od których rozpoczniemy przerabianie. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jak przerabiać w zależności od oczka jakiego użyjesz.

PÓŁSŁUPEK

(zdjęcie 3)


W tkaninach wykonanych półsłupkiem rozpocznij przerabianie od oczka ścisłego i odpowiedniej ilości oczek łańcuszka zawracającego w zależności od tego, jakiego oczka będziesz używać. W tym wypadku wykonamy 3 oczka łańcuszka zawracającego, ponieważ będziemy przerabiać słupkami. Wykonaj jedno oczko na każdy rząd tkaniny bazowej, owijając oczko, zamiast wprowadzając przez nie szydełko, dzięki temu oczka dopasują się same.

PÓŁSŁUPEK NAWIJANY


Kiedy tkanina zostanie wykonana półsłupkami nawijanymi, przerabiaj na zmianę 2 oczka i 1 oczko w każdym rzędzie. Rozpocznij, wykonując oczko ścisłe i przerób 3 oczka łańcuszka zawracającego, które liczą się jako pierwsze oczko. W pierwszym rzędzie przerób 2 oczka, owijając słup półsłupka nawijanego i w kolejnym słupie przerób tylko jedno oczko.

SŁUPEK


Rozpocznij od wykonania oczka ścisłego w główce oczka, wykonaj 3 oczka łańcuszka zawracającego i licz je jako pierwsze oczko. W tym momencie wykonaj 2 oczka, owijając słup każdego słupka.

Może wydawać się skomplikowane, ale wyobraź sobie, że to łuk utworzony z oczek łańcuszka. Ważne jest utrzymanie tego samego napięcia nitki, co w tkaninie bazowej. W przeciwnym wypadku nitka będzie luźno wisieć. W tym video pokazano, jak należy rozpoczynać rząd. Pamiętaj, że liczba oczek łańcuszka zawracającego zależy od oczka, którym będziesz przerabiać.

Zacznij wykonywać brzegi przy swoich projektach i w sieciach społecznościowych podziel się z nami efektami swojej pracy, dodając hasztag #WeAreKnitters.


 [Office1]En la versión polaca no encuentro ningún post parecido así que no puedo añadir enlace.