JAK PRZERABIAĆ PÓŁSŁUPKI NA LEWEJ STRONIE

Kiedy zmieniamy kolory stosując szydełkową technikę gobelinową na płasko, rezultat nie zawsze jest idealny. Dlatego my, We are knitters, zawsze staramy się wprowadzać innowacje i poszukiwać nowych technik, aby nasze projekty były jak najbardziej udane!

 

I tak na przykład wymyśliliśmy nowy ścieg: PÓŁSŁUPEK PRZERABIANY NA LEWEJ STRONIE!!!!

 

Pokażemy go w próbce, abyś mogła dokładnie prześledzić instrukcję nie pomijając najmniejszego szczegółu. Mamy prosty żakardowy wzór, który chcemy przerabiać na płasko, ale chcemy też, aby był w pełni dwustronny. Zaczynamy normalnie od półsłupka, zgodnie ze schematem. Wybraliśmy prostą jodełkę w dwóch kolorach bawełny Pima od We are knitters oraz szydełko 5mm.

 

 

Przerabiaj rzędy po prawej stronie jak zwykle.

 

 

Przechodząc do rzędów po lewej stronie, przerabiaj następująco*.

 

*Uwaga! Nie zapomnij wykonywać dodatkowego oczka łańcuszka na początku rzędu. Prowadź nić przed robótką.

 

 

Wprowadź szydełko w oczko od tyłu do przodu.

 

 

Nawiń nić na szydełko i wyciągnij ją. Masz teraz na szydełku dwie pętelki.

 

 

Ponownie nawiń nic na szydełko i przeciągnij ją przez obie pętelki, które masz na szydełku. I tak oto wykonałaś półsłupek na lewej stronie! Jak widzisz struktura robótki jest znacznie lepsza. Oto zdjęcie lewej strony.

 

 

A to zdjęcie prawej strony.

 

 

Mamy nadzieję, że uznasz ten ścieg za użyteczny i zainspiruje Cię on do wykonania wielu pięknych wzorów w swoich projektach. Nie zapomnij umieścić hasztagu #weareknitters na wszystkich portalach społecznościowych.