Jak zszyć części robótki szydełkowej

Ilustracja: zdjęcie-1

Łączenie elementów robótki, niezależnie od techniki dziewiarskiej, zawsze może wywołać lekką panikę, tym bardziej, jeśli wykonujemy projekt szydełkowy. Zawsze obawiamy się, że mimo wszystko szew nie będzie wystarczająco niewidoczny lub że nie będzie się w pełni wtapiał w dzianinę. Dziś pokazujemy, jak zrobić szydełkowy szew wyglądający idealnie. Ta technika może być stosowana zarówno do ubrań, jak i do łączenia słynnych kwadratów babuni.

Ilustracja: zdjęcie-2

W tym samouczku użyliśmy szydełka 5 mm, motka naszej miękkiej cienkiej wełny The baby Alpaca i igły do szycia wełny.

Ilustracja: zdjęcie-3

W naszym tutorialu zrobiliśmy dwie próbki o tych samych wymiarach. Kiedy skończysz szydełkować swój projekt, zostaw odcinek nitki wystarczająco długi, aby wykonać szew, dzięki czemu jego początek będzie lepiej wyglądał. Nawlecz tę nić na igłę.

Ilustracja: zdjęcie-4

Teraz umieść jeden na drugim dwa elementy, które zamierzasz połączyć. Prawidłowo należy wykonać to tak, by przylegały one do siebie lewymi stronami, a prawe strony znajdowały się na zewnątrz.

Teraz zacznijmy szyć. Aby pokazać, jak to zrobić, przygotowaliśmy dla Ciebie film:

Jak widać połączenie dwóch szydełkowych elementów jest bardzo szybkie i szew jest idealny.

Ilustracja: zdjęcie-5

Sposób na to, by dzianina wyglądała jednorodnie, polega na łączeniu oczka elementu wierzchniego z odpowiednim oczkiem elementu spodniego. Przy tym sposobie łączenia 1/1 szew będzie idealny.

Ilustracja: zdjęcie-6

Mamy nadzieję, że dzięki temu samouczkowi pozbędziesz się obaw przed zszywaniem dzianiny szydełkowej. Dzięki tej prostej sztuczce możesz bez problemu połączyć części dowolnej robótki. Nie zapomnij o podzieleniu się z nami swoimi nowymi projektami na portalach społecznościowych z hashtagiem #weareknitters 🙂 Do zobaczenia wkrótce!