Jak wykonywać ścieg granny ripple

 

 

Każdy, kto rozpoczyna szydełkowanie, wie, że pewnego dnia będzie musiał zrobić typową narzutę granny square czyli babcine kwadraty. Nauczymy Cię wzoru klasycznego, lecz w znacznie łatwiejszym wariancie. Wykonuje się go rząd po rzędzie, bez konieczności łączenia pojedynczych kwadratów, a efekt jest podobny. To prosty i przyciągający wzrok wzór, który szydełkuje się bardzo szybko i który możesz wykonać zarówno z grubej, jak i z cienkiej wełny, a na wiosnę nawet z bawełny. Możesz łączyć wiele kolorów lub zdecydować się na wersję monochromatyczną. Puść wodze wyobraźni!

 

Zaczynamy! Musisz wykonać łańcuszek z liczby oczek stanowiącej wielokrotność 18 oraz 6 oczek dodatkowych. Do wykonania próbki użyliśmy meriwool w dwóch kolorach.

 

 

Rząd 1: Wykonaj 3 słupki w szóstym oczku łańcuszka. * [Opuść 2 oczka i zrób 3 słupki w następnym oczku]. Powtórz od [ do ] jeszcze 1 raz.

 

 

Opuść 5 oczek łańcuszka i wykonaj 3 słupki w szóstym oczku. Powtórz od [ do ] jeszcze 1 raz.

 

 

Opuść 2 oczka łańcuszka i w następnym oczku wykonaj 3 słupki, 3 oczka łańcuszka i 3 słupki*.

 

 

Powtarzaj od * do * do końca rzędu.

 

 

 

 

Rząd 2 : zmień kolor, zrób 5 oczek łańcuszka. Wykonaj 3 słupki w przerwie utworzonej przez oczka łańcuszka poprzedniego rzędu. *[Wykonaj 3 słupki w następnej przerwie utworzonej przez oczka łańcuszka poprzedniego rzędu]. Powtórz od [ do ] jeszcze 1 raz. Opuść następną przerwę i powtórz od [ do ] jeszcze 2 razy. W następnej przerwie utworzonej przez oczka łańcuszka poprzedniego rzędu wykonaj 3 słupki, 3 oczka łańcuszka i 3 słupki*. Powtarzaj od * do * do końca rzędu. Powtarzaj rząd 2, aż  osiągniesz pożądaną długość.

 

Teraz rozwiń skrzydła wyobraźni, użyj tylu kolorów, ile tylko chcesz i wykonaj narzutę tak długą, jak potrzebujesz. I nie zapomnij pokazać nam swojego dzieła na portalach społecznościowych z hasztagiem #weareknitters.