Jak wykonać zakończenie rzędu w kształcie V w projektach szydełkowanych w okrążeniach

(foto 1)

Szydełkowane dzianiny mają wiele zastosowań. Możesz ich używać do robienia koców, dywaników, torebek, portfeli… są bardzo oryginalne i łatwe do wykonania.

Dzisiaj pokażemy, jak wykonać zakończenie okrążenia w kształcie litery V na przykładzie koszyka, ale można je zastosować w każdym projekcie z dzianiny tego typu. Ten sposób zamykania okrążeń sprawia, że początek nowego rzędu jest prawie niewidoczny, a tym samym unika się wrażenia szwu, które powstaje podczas zamykania oczkiem ścisłym.

(foto 2)

W tym poście użyjemy naszej cienkiej wełny w kolorze zieleń leśna i szydełka 7 mm.

Możesz zrobić magiczne kółko, aby rozpocząć przerabianie w okrążeniach. Na naszej stronie mamy wideo, które bardzo dokładnie pokazuje, jak wykonać magiczne kółko.

Etap 1: przełóż szydełko od przodu do tyłu przez przednią nitkę oczka ścisłego.

Etap 2: przełóż szydełko od przodu do tyłu przez tylną nitkę oczka łańcuszka.

Etap 3: zrób narzut i przeciągnij nić przez wszystkie pętelki które znajdują się na szydełku.

(foto 3)

Etap 4: zrób oczko łańcuszka.

I tak wykonałaś zamknięcie okrążenia w kształcie litery V, a teraz możesz kontynuować szydełkowanie następnego okrążenia swojego projektu.

W tym filmie zobaczysz lepiej, jak to się robi:

Radzimy użyć czegoś do oznaczenia oczka łańcuszka na początku okrążenia, abyś zawsze wiedziała, w którym miejscu się ono zaczyna i kończy.

(Foto 4)

Spróbuj zastosować tę technikę w swoich szydełkowych projektach przerabianych w okrążeniach i udostępnij je nam na portalach społecznościowych, oznaczając je hasztagiem #WeAreKnitters