Jak wykonać szydełkiem wzór pepitka(fot. 1)

Istnieją klasyczne wzory, które nigdy nie wychodzą z mody i są idealne do noszenia na każdą okazję, na przykład pepitka. Dlatego w dzisiejszym poście wyjaśnimy, jak wykonać szydełkiem ten wzór.

Jest to wzór dwustronny, zabawny i tak prosty, że nie ma znaczenia, czy jesteś początkująca, czy już doskonale opanowałaś szydełkowanie. Możesz wykorzystać ten wzór w niezliczonych projektach, takich jak szale, pledy, czapki, torby …

(fot. 2)

W przypadku tego wzoru idealnym rozwiązaniem jest połączenie dwóch, zdecydowanie kontrastujących ze sobą kolorów. My wybraliśmy naszą bawełnę Pima natura i granat oraz szydełko 5 mm.

Techniki, które musisz znać, to:

Zaczynamy! Potrzebujesz łańcuszka o parzystej liczbie oczek, to znaczy będącej wielokrotnością 2.

(fot. 3)
(fot. 4)

Rząd 1 : wykonaj oczko łańcuszka, które liczyć się będzie jako pierwszy półsłupek. Przerób pierwszy słupek w trzecim oczku łańcuszka licząc od szydełka. Przerabiaj na zmianę jeden półsłupek i jeden słupek aż do końca rzędu.

(fot. 6)
(fot. 6)

Rząd 2 : zmień kolor. Wykonaj oczko łańcuszka, które znowu liczy się jako półsłupek. Przerób słupek w następnym oczku i kontynuuj przerabiając na zmianę jeden półsłupek i jeden słupek, aż zakończysz rząd przerabiając słupek w oczku łańcuszka znajdującym się na początku poprzedniego rzędu. W trakcie szydełkowania prowadź wzdłuż rzędu nić, której nie używasz, oplatając ją słupkami i półsłupkami, które przerabiasz nicią drugiego koloru. Dzięki temu przeprowadzisz ją do miejsca, w którym będziesz jej potrzebować, aby móc zmienić kolor.

Należy pamiętać, że jeśli w poprzednim rzędzie przerabialiśmy półsłupek, to teraz przerabiamy w tym miejscu słupek. Nawet jeśli zgubisz się w trakcie przerabiania rzędu, to szybko zorientujesz się, jak kontynuować.

(fot. 7)

Wykonując ten wzór stracisz poczucie czasu i w mgnieniu oka Twój projekt będzie gotowy. Udostępnij nam go za pośrednictwem portali społecznościowych oznaczając hashtagiem #WeAreKnitters, abyśmy mogli go zobaczyć.