Jak wykonać szydełkiem ścieg wiklinowy ukośny

Ilustracja: foto-1.jpg


W tym nowym poście kontynuujemy poszukiwanie nowych wzorów, łatwych i szybkich do wykonania, idealnych do projektów na „kanapowe popołudnia”, które tak kochamy. Dzisiaj pokażemy Ci krok po kroku, jak zrealizować ścieg wiklinowy ukośny. Chwyć szydełko, wybierz motek wełny i… działamy!

Ilustracja: foto-2.jpg


W tym samouczku użyjemy motka naszej grubej wełny i szydełka 15 mm.

Przed rozpoczęciem przedstawiamy Ci listę ściegów, które powinnaś znać i które wykorzystamy w tym samouczku:

Pierwszą rzeczą, o której powinnaś pamiętać zanim rozpoczniesz projekt tym ściegiem, jest to, że przerabia się go po okręgu. Nie będziesz musiała odwracać robótki. Dlatego przed rozpoczęciem musisz przygotować podstawę – okrągły spód koszyka.

Ilustracja: foto-3.jpg


Możesz wykonać spód taki jak na zdjęciu, sama wybierz tylko odpowiednią średnicę, małą lub dużą, w zależności od projektu, który chcesz zrealizować.

Przyjrzyjmy się razem, jak wykonać ten ścieg krok po kroku:

Rząd początkowy

Kiedy już wykonasz podstawę robótki i zaczniesz szydełkowanie właściwym ściegiem, musisz najpierw przerobić pierwszy rząd czyli rząd początkowy. Aby dokładnie wyjaśnić każdy krok, zrealizowaliśmy dla Ciebie film video:

Podczas przerabiania tego rzędu pamiętaj, by wprowadzać szydełko w środek oczka poprzedniego rzędu, chwytając tylko jego tylną część, a następnie pomijać 1 oczko.

Ilustracja: foto-4.jpg


Po przerobieniu tego rzędu otrzymasz taki kształt, jaki widnieje na powyższym zdjęciu.

Pozostałe rzędy

Teraz pokażemy, jak powinnaś kontynuować robótkę. Rząd, którego wykonanie pokażemy poniżej, będziesz powtarzać do końca projektu, aż osiągniesz pożądany rozmiar. Naciśnij play! 🙂

Ten rząd jest bardzo podobny do pierwszego, prawda? Na pewno się nie zgubisz i na tym etapie Twój projekt będzie przebiegać sprawnie.

Ilustracja: foto-5.jpg


W miarę postępów w przerabianiu projekt upodobni się do widniejącego na powyższym zdjęciu i będziesz mogła w pełni docenić powstającą teksturę.

Ilustracja: foto-6.jpg


Ten ścieg jest idealny do tworzenia koszy w stylu letnim, które możesz wykorzystać do uporządkowania łazienkowych drobiazgów lub przechowywania drutów, motków itp. Ten samouczek z pewnością Cię zainspiruje! I pamiętaj: uwielbiamy oglądać wyniki twojej pracy, więc nie wahaj się podzielić się nimi z nami na portalach społecznościowych z hasztagiem #weareknitters. Do zobaczenia wkrótce!