Jak wykonać fałszywy słupek

Imagen: foto-1


Brzegi dzianiny, gdy mówimy o szydełku, są dla wielu jego fanek kwestią problematyczną i wymagającą poprawy. Są sytuacje, kiedy przejście między rzędami za pomocą oczek łańcuszka jest zbyt widoczne i nie udaje nam się go całkowicie zakamuflować. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku brzegów ubrania rozpinanego z przodu, ale nie tylko. W tym poście nauczymy Cię wykonywać fałszywy słupek, co rozwiąże te dylematy i sprawi, że Twoje projekty będą miały absolutnie doskonałe brzegi.

Imagen: foto-2


W tym samouczku użyliśmy szydełka 5 mm i motka naszej bawełny Pima.

Imagen: foto-3


Pierwszą rzeczą, jaką zrobimy, jest łańcuszek będący początkiem naszej robótki.

Imagen: foto-4

Pierwszy rząd przerabiamy tak jak zwykle, wykonując na jego początku oczka łańcuszka umożliwiające dalsze przerabianie słupkami.

Na jego końcu nie przerabiamy oczek łańcuszka w celu przejścia do następnego rzędu, tylko odwracamy robótkę i wykonujemy fałszywy słupek.

Zobaczmy to !

Jak widziałaś na filmie, fałszywy słupek jest bardzo zintegrowany zresztą dzianiny. Pamiętaj, że przed obróceniem oczka przy pomocy szydełka musisz położyć na nim palec wskazujący, aby w czasie tego pierwszego etapu nic się nie przemieściło i słupek wyszedł idealnie.

Imagen: foto-5


Brzegi dzianiny są równiejsze, a zmiany rzędu wręcz niewidoczne.

Imagen: foto-6

Od teraz koniec z brzydkimi brzegami Twoich szydełkowych projektów 🙂 Mamy nadzieję, że ten tutorial Ci się podobał i że udostępnisz zdjęcia swoich projektów na portalach społecznościowych z hashtagiem #weareknitters.