Jak wykonać dwukolorowy ścieg falisty?

 

 

Na pewno już wiele razy widziałaś koce i narzuty z tymi charakterystycznymi falami! Jeżeli przed Tobą długi leniwy weekend nie wahaj się i spróbuj wykonać koc właśnie tą techniką. Jest to ścieg falisty i tym razem zrobimy go w dwóch kolorach, jednak z powodzeniem możesz wykorzystać dowolną ilość odcieni. Jest to ścieg bardzo uniwersalny, który możesz wykorzystać zarówno do wykonywania pastelowych kocyków dla dzieci, jak i rzeczy będące ostatnim krzykiem mody. Wykonuje się go bardzo szybko ale tego wymaga skupienia uwagi aż do samego końca pracy.

 

 

Liczba oczek łańcuszka, jaką musisz przerobić to wielokrotność 12 i dodatkowe 3 oczka. Możesz zastosować jakąkolwiek wełnę i dowolną grubość nici. Umiejętności, które na pewno się przydadzą to wykonywanie półsłupka, półsłupka nawijanego z narzutem, słupka pojedynczego i słupka potrójnego. Jeżeli, któraś technika jeszcze jest Ci obca bez paniki! Możesz sprawdzić je w naszych tutorialach, które znajdują się w zakładce video na naszej stronie. Teraz już nie masz wymówek!

 

Zaczynamy od 1 oczka łańcuszka i kolorem A wykonujemy 12 oczek łańcuszka i dodatkowo jeszcze 3 oczka. My w próbie pokazowej wykonaliśmy 24 oczka + 3 oczka. Rozpoczynamy falę w punkcie najwęższym i kontynuujemy do najszerszego.

 

Rząd 1: Pamiętaj, że 3 dodatkowe oczka łańcuszka zastępują pierwsze oczko, dlatego przy użyciu koloru A pierwszy półsłupek wykonaj poprzez wbicie szydełka w czwarte oczko łańcuszka. *Przerób 2 półsłupki, 2 półsłupki nawijane z narzutem, 2 słupki, 2 słupki potrójne, 2 słupki, 2 półsłupki nawijane z narzutem. *Powtórz od * do * aż do zakończenia rzędu.

 

 

 

Rząd 2: kolorem B wykonaj 5 oczek łańcuszka i 1 słupek potrójny. *Przerób 2 słupki, 2 półsłupki nawijane z narzutem, 2 półsłupki, 2 półsłupki nawijane z narzutem, 2 słupki, 2 słupki potrójne*. Powtórz od * do * aż do pozostania 11 oczek. Przerób 2 słupki, 2 półsłupki nawijane z narzutem, 2 półsłupki, 2 półsłupki nawijane z narzutem, 2 słupki, 1 słupek potrójny.

 

Rząd 3: używając koloru A powtórzyć czynności z rzędu 2

 

Rząd 4 i 5: powtórz czynności z rzędu 1

 

Powtarzaj rzędy od 1 do 5 aż do osiągnięcia pożądanej długości. Puść wodze fantazji i wykonaj różne kombinacje, wykorzystując przy tym gamę kolorów włóczek We Are Knitters! Nie zapomnij też o podzieleniu się z nami rezultatami swojej pracy poprzez umieszczanie hasztagu #weareknitters na wszystkich portalach społecznościowych.