Jak dodawać nici, kiedy robimy szydełkiem różnokolorowe paski


(zdjęcie 0)

Uczenie się nowych technik jest bardzo ważne, aby dzianiny były perfekcyjne. Im więcej technik opanujesz, tym lepsze będą efekty Twojej pracy. Dzięki temu postowi nauczysz się dodawać nici w niemal niewidoczny sposób w trakcie wykonywania szydełkiem kolorowych pasków.

(zdjęcie 1)

Do wykonania tego przykładu użyliśmy trzech kolorów naszej  bawełny Pima i szydełka 5mm.

(zdjęcie 2)

W ostatnim oczku rzędu 1 zmień na drugi kolor, a w ostatnim oczku rzędu 2 zmień na trzeci kolor. Jeśli chciałabyś uzyskać bardziej szczegółowe informacje o tym, jak zmieniać kolor w trakcie przerabiania szydełkiem, zajrzyj do posta na naszym blogu: “Jak zmieniać kolor przerabiając szydełkiem”.

zdjęcie 3
zdjęcie 4

Ważne jest, aby w chwili zmiany koloru nić poprzedniego koloru znajdowała się między oczkiem łańcuszka na początku rzędu i pierwszym słupkiem; dzięki temu nić, którą dodajesz, będzie mniej widoczna.

(zdjęcie 5)

Na końcu rzędu 3 dołączymy ponownie nić w pierwszym kolorze, którą pozostawiliśmy na końcu pierwszego rzędu.

W tym celu przełóż nić we wprowadzanym kolorze nad nicią, którą wykonasz ostatni słupek, i zrób narzut, aby kontynuować przerabianie słupka.

zdjęcie 6
zdjęcie 7

Kontynuuj wykonywanie słupka przerabiając go w trzecim oczku łańcuszka na początku rzędu, jak zwykle.

zdjęcie 8
zdjęcie 9

W drugim etapie przerabiania weź nić nowego koloru, aby dokończyć słupek  kolorem, którego będziesz używać w następnym rzędzie.

zdjęcie 10
zdjęcie 11

Upewnij się ponownie, że nić w poprzednim kolorze znajduje się między oczkiem łańcuszka na początku rzędu i pierwszym słupkiem nowego rzędu.

Na koniec prezentujemy wideo ze wszystkimi szczegółami tej techniki, na którym zobaczysz, jak łatwe jest dodawanie nowych nici.

Zastosuj tę nową technikę w swoich projektach i zostań mistrzynią szydełka. Pokaż nam to na portalach społecznościowych z hasztagiem #WeAreKnitters.