Knitting for Olive

OKOLICZNOŚCI I HISTORIA POWSTANIA

1. Co to takiego Knitting[Office1]  For Olive (Dzierganie dla Oliwii)?

Knitting for Olive (Dzierganie dla Oliwii) to firma rodzinna prowadzona przez mamę z córką, Pernille i Caroline. Projektujemy ubrania dziergane na drutach dla niemowląt, dzieci i dorosłych, oraz posiadamy własną markę przędzy tworzoną z czystych naturalnych włókien. Inspirację odnajdujemy we własnych dzieciach. Projekty wykonywane są z uwzględnieniem przede wszystkim ich potrzeb – dodała Pernille. Oprócz tego rzeczy tworzone są z myślą o najmniejszych szczegółach, a jednocześnie są też technicznym wyzwaniem.

2. Jak zrodził się pomysł powstania Knitting For Olive (Dzierganie dla Oliwii)?

Knitting For Olive (Dzierganie dla Oliwii) powstało w 2015 roku, kiedy na świat przyszła druga wnuczka Pernille. Sama Pernille zajmowała się wtedy robieniem na drutach dla obydwu wnucząt, a kiedy jej córka Caroline znalazła się na urlopie macierzyńskim z nowo narodzonym dzieckiem, zdecydowały spróbować sprzedaży wzorów i projektów Pernille.

Stworzyłyśmy mały sklep internetowy i konto na Instagramie. Od tamtego momentu zdążyłyśmy otworzyć mały punkt sprzedaży w Kopenhadze i jesteśmy w trakcie otwierania kolejnego sklepu.

3. Jak opisałybyście dziewiarstwo w Danii?

Robienie na drutach stało się bardzo popularne wśród młodych kobiet, a szczególnie w kręgu młodych matek. Coraz większy nacisk kładziony jest na przyjazny dla środowiska, zrównoważony rozwój oraz proces samodzielnego tworzenia trwałych rzeczy, które później można przekazać innym – rodzeństwu lub przyjaciołom.

Robienie na drutach to coś, co łączy ludzi, zaczynają powstawać kafejki dziewiarskie, a na Instagramie znajomości między miłośniczkami drutów przeradzają się w prawdziwe przyjaźnie.

Jeżeli chodzi o duńskie projekty, dzianiny zwykle są bardzo proste, jednak w swojej konstrukcji posiadają drobne detale. Wiele duńskich dziewiarek, łącznie z nami, decyduje się na naturalne włókna, kładąc w ten sposób nacisk na zrównoważony, przyjazny dla środowiska rozwój i bezpieczeństwo zwierząt. W duńskich dzianinach dominują naturalne odcienie i kolory ziemi, które zmieniają się wraz z panującą porą roku.

4. Czy macie swój ulubiony ścieg?

Nie mamy swojego faworyta. Lubimy eksperymentować z różnymi rodzajami oczek.

KOLEKCJA

1. Z zaprojektowanej przez Was kolekcji We Are Knitters, który zestaw jest Waszym ulubionym?

Bardzo lubimy Nordic Flower Sweater. Jest prosty, a zarazem kryje wiele detali. Ma przyjemną, masywną teksturę, która ogrzeje w chłodne letnie noce, ale i idealnie sprawdzi się zimą pod kurtką, a co najważniejsze kwieciste wzory na pewno sprawią dzieciom wiele radości.

2.  Co było inspiracją do stworzenia tej kolekcji?

Odnajdujemy natchnienie w otoczeniu i przyrodzie, a nadawanie projektom nordyckiego charakteru przychodzi naturalnie.

3. Przy tej kolekcji pracowałyście z różnymi rodzajami nici We Are Knitters. Jak opisałybyście to doświadczenie?

Od samego początku na stronie internetowej spodobały nam się piękne kolory. Odbiór nici w grubej papierowej torbie był miłym zaskoczeniem. Zarówno praca drutami we wszystkich rozmiarach, jak i korzystanie z różnych rodzajów przędzy było prawdziwą przyjemnością. Ogólne doświadczenia z produktem i cały proces oceniamy bardzo pozytywnie.

WE ARE KNITTERS

1. Jak dowiedziałyście się o We Are Knitters?

Poznałyśmy Was na Instagramie!

2. Co sprawiło, że zdecydowałyście się na współpracę?

Praca z przędzą o jakości i wadze innej niż nasza wydała nam się interesującym wyzwaniem. Oprócz tego podoba nam się świat WAK i możliwość tworzenia wspólnych zestawów. Wydaje nam się, że perfekcyjnie do siebie pasujemy.

3. Co najbardziej podoba Wam się w We Are Knitters?

Lubimy solidną, domowa, naturalną atmosferę, którą tworzy WAK. Podoba nam się zimowy wizerunek, gama kolorów, oraz przyjazne dla środowiska opakowania.


 [Office1]He decidido dejar el nombre de la empresa original. Pero igualmente entre paréntesis dejo la traducción polaca.