Jonah

1. Opisz się w 4 zdaniach.

Jestem 11-letnik chłopcem, który uwielbia szydełkować. Jestem autorem „Hello Crochet Friends” i prowadzę serię wideo „Learn to Crochet with Jonah”. Moimi priorytetami są rodzina i nauka. Lubię też uczyć innych szydełkowania. W szczególności lubię matematykę oraz jestem miłośnikiem czytania. Chcę przekazywać innym dzieciom (i dorosłym) wiadomość – róbcie to, co sprawia, że jesteście szczęśliwi, bez względu na przyjęte normy społeczne.

2. Kiedy i dlaczego nauczyłeś się szydełkować?

Nauczyłem się szydełkować w wieku 5 lat, gdy znalazłem szydełko w torbie z przyborami, którą ciocia podarowała mamie. Jestem samoukiem, a do nauki wykorzystuje tutoriale YouTube. W tym dniu, kiedy znalazłem szydełko, zrobiłem pierwszą ścierkę do naczyń (wciąż ją mamy!). Później rzucałem sobie coraz bardziej skomplikowane projektowe wyzwania. Można powiedzieć, że od tamtego momentu szydełkuję już przez większą część mojego życia.

3. Robienie na drutach czy szydełkowanie? Dlaczego?

Wolę szydełkowanie. Może dlatego, że właśnie tego nauczyłem się w pierwszej kolejności i pewnie dlatego, że łatwiej było mi posługiwać się małym szydełkiem. Druty były trudniejsze do utrzymania w moich małych dłoniach. Kilka lat temu pewien profesjonalista w dziedzinie drutów nauczył mnie, jak nimi przerabiać. Szybko się nauczyłem i dobrze się bawiłem z nową techniką. Jednak zdecydowanie częściej sięgam po szydełko, ponieważ tak mi najwygodniej i sprawnie się nim posługuję.

4. Gdzie mieszkasz?

Mieszkam w LaCrosse, Wisconsin, tuż nad rzeką Missisipi. W LaCrosse jest pięknie, ale zimą robi się tu bardzo, bardzo zimno. Podczas długich, ciemnych i mroźnych wieczorów szydełkuję do 5 godzin dziennie. Szydełkowanie sprawia, że zima jest miła i przytulna.

KOLEKCJA

1. Co zainspirowało Cię do stworzenia tej czapki?

Uwielbiam tworzyć akcesoria jesienno-zimowe takie jak czapki i szaliki. Zaprojektowałem tę czapkę w taki sposób, ponieważ podoba mi się deseń w paski i łatwo jest zmieniać kolory według własnych upodobań. Można nawet zmieniać je tak, by wspierać ulubioną drużynę sportową! Projekt jest łatwy do wykonania, ale wykorzystuje wiele rodzajów ściegów i ma zabawną teksturę.

2. Czy podoba Ci się przędza We Are Knitters? Dlaczego?

Uwielbiam przędzę We Are Knitters! Wolę grube nici, a te nie dość, że są grube to jeszcze miękkie i pięknie wyglądają, a oprócz tego łatwo ślizgają się po szydełku. Bardzo podoba mi się różnorodność kolorów. Latem lubię robić ubrania dla mamy, a bawełniana przędza We Are Knitters jest znakomita.

WE ARE KNITTERS

1. Co najbardziej lubisz w We Are Knitters?

Lubię nowoczesne wzory. Strona internetowa jest piękna i często ją odwiedzam w poszukiwaniu inspiracji. Przędza jest wysokiej jakości i jest przyjazna dla środowiska. Są mili i wspierają moją pracę włókienniczego artysty.

2. Dlaczego zdecydowałeś się z nami współpracować?

Współpraca z We Are Knitters wydała się naturalną koleją rzeczy. Podzielamy tę samą wartość, to znaczy „oddawanie” naszym społecznością. Doceniam ich gotowość do współpracy ze mną w celu wspierania mojej ulubionej organizacji charytatywnej „Roots Ethiopia”. Urodziłem się w Etiopii i adoptowano mnie, jak jeszcze byłem niemowlakiem. To dla mnie ważne, by „oddać” coś wiosce, w której się urodziłem. Za pieniądze, które zebrałem do tej pory, Roots Ethiopia buduje obecnie bibliotekę i laboratorium naukowe dla dzieci, które może nigdy w swoim życiu nie przeczytały książki i może nigdy nie patrzyły przez mikroskop. Wszystkie dzieci powinny mieć możliwość zdobycia wykształcenia, a współpraca z We Are Knitters pomoże jeszcze większej ich liczbie spełnić to marzenie.