Znasz Alpaki?

Alpaki to gatunek zwierzęcia hodowlanego z rodziny camelidae, mającego wspólne korzenie z lamą. Jego udomowienie nastąpiło tysiące lat temu. Występuje na terenach Andów, północnej Argentyny, zachodzie Boliwii, północnym wschodzie Chile, Ekwadoru i oczywiście w Andach peruwiańskich. W Peru zamieszkuje znaczna większość osobników tego gatunku, zawsze na wysokości pomiędzy 3500 i 5000 m n.p.m. Od XXI jest również hodowana w Stanach Zjednoczonych, Europie i Nowej Zelandii w związku z jej wieloma zaletami. Alpaki wybierane są przy produkcji włókien których średnica waha się między 12 i 28 mikrometrów. Włókna te są używane przy wyrobie wysokiej jakości odzieży.

Dlaczego alpaka? Włókno alpaki jednym z najcieńszych i uważanych za najbardziej ekskluzywne na świecie. Ma właściwości termiczne, jest delikatne, wytrzymałe i ekskluzywne (o czym decyduje jej niewielka ilość dostępna na rynku).

Włókno alpaki jest przetwarzane przy użyciu technik przyjaznych środowisku i planecie. Jest to surowiec odnawialny i w 100% biodegradowalny.

Trend

Coraz więcej projektantów włącza włókna alpaki do swoich kolekcji, co można zaobserwować od lat na najlepszych wybiegach. Projekty te powstają w poszanowaniu środowiska naturalnego, są przyjazne producentom i użytkownikom.

Wełna merynosów.

Merynosy występują na całym południu Półwyspu Iberyjskiego, wywodzą się od gatunku autochtonicznej owcy pochodzącej z rejonu La Mancha.

Przez wiele wieków był to gatunek występujący jedynie w Hiszpanii, skąd jej wełnę eksportowano na teren Europy. Uważano za poważne przestępstwo każdą próbę wywiezienia owiec tego gatunku poza teren Hiszpanii.

W dniu dzisiejszym większość hodowli jest skoncentrowana w Stanach Zjednoczonych, Argentynie, Afryce Południowej, Nowej Zelandii i przed wszystkim w Australii, gdzie ilość osobników merynosów przewyższa populacje mieszkańców tego kontynentu.

 

Meripaca, pewny wybór

Meripaca to perfekcyjna kombinacja między wełną merynosów i alpak dającą ciepło i delikatną.

Jej skład: 80% merino superwash i 20% baby alpaca sprawia, że wyroby wykonane z tej włóczki będą lekkie, ale również cieple i wytrzymałe. Włóczkę Meripaca można prać w pralce przy użyciu programu „Delikatne” i środków przeznaczonych do prania wełny. Nie zapomnij o suszeniu na płasko i w cieniu.

Przeznaczona na 5mm druty

100gr / 3,5oz

143m / 153yds