CO ZROBIĆ Z RESZTKAMI BAWEŁNY? KOLOROWE PODKŁADKI!

Foto1


Czy kiedykolwiek po zakończeniu projektu, nie wiedząc co zrobić z resztkami pozostałych kłębków nici, wrzuciłaś je na dno szuflady? A może posiadasz koszyk przepełniony różnymi kolorami skrawków bawełny? Dlaczego nie zrobić z nich czegoś oryginalnego?

Dziś zrobimy kilka ciekawych szydełkowych podstawek, które możesz wykorzystać w domu, a jednocześnie oswobodzisz miejsce w wypchanych resztkami szufladach.

Foto 2


W tym projekcie wykorzystaliśmy:

Powinnaś znać:

Foto 3


Zacznij od uformowania magicznego kółka i wykonania 12 słupków tak, jak na zdjęciu. Po wykonaniu 12 słupków zamknij kółko oczkiem ścisłym.

Foto 4


Okrążenie 1: wykonaj 3 oczka łańcuszka zawracającego, wykonaj 1 słupek w pierwszym oczku. Wykonaj 2 słupki w każdym oczku, aż dojdziesz do końca okrążenia. Zamknij okrążenie oczkiem ścisłym.

Okrążenie 2: wykonaj 3 oczka łańcuszka zawracającego. *Wykonaj 2 słupki w pierwszym oczku łańcuszka, wykonaj 1 słupek w następnym oczku*. Powtarzaj od * do * aż do zakończenia okrążenia. Zamknij okrążenie oczkiem ścisłym.

Foto 5


Okrążenie 3: wykonaj 3 oczka łańcuszka zawracającego. *Wykonaj 2 słupki w pierwszym oczku, wykonaj 1 słupek w następnych 2 oczkach łańcuszka*. Powtarzaj od * do * aż do zakończenia rzędu. Zamknij okrążenie oczkiem ścisłym. Masz gotową bazę podstawki.

Foto 6


Aby stworzyć koncentryczne okręgi, wprowadź szydełko w jedno z oczek z pierwszego okrążenia, weź inny kolor nitki i na tylnej stronie robótki użyj szydełka do przeciągania jej na przód podstawki.

Foto 7


Ponownie wprowadź szydełko w następne oczko, przeciągnij nitkę od tyłu przez pierwsze oczko, zachowując zaokrąglony kształt okrążenia.

Foto 8


Utnij nitkę i rozpocznij nowy okrąg w okrążeniu wyżej, używając innego koloru nici. To bardzo proste. Zobaczysz, że nad każdym oczkiem bazy znajduje się luka, która będzie Cię prowadzić. Powtórz kroki opisane w pierwszym okrążeniu.

Foto 9


Kontynuuj wykonywanie koncentrycznych okręgów, aż do uzyskania czterech i gotowe. Proste, prawda?

Teraz Twoja kolej! Spróbuj zrobić podobne podstawki i pochwal się nimi w sieciach społecznościowych, dodając hasztag #WeAreKnitters.