Jak zszyć części dzianiny wykonane ściegiem francuskim przebiegającym w różnych kierunkach

Total
0
Shares


Ilustracja foto-1.jpg


Istnieje kilka prostych technik, które dostarczą Ci dużo zabawy przy wykańczaniu ubrań. Technika, którą dziś Ci pokażemy, jest jedną z nich: jak zszywać dzianinę wykonaną ściegiem francuskim przebiegającym w różnych kierunkach. Możesz ją zastosować, gdy chcesz przyszyć rękawy lub inne części ubrania, któremu chcesz nadać inną teksturę i wykończenie.

Ilustracja foto-2.jpg


W tym samouczku krok po kroku użyjemy jednego motka bawełny Pima i drewnianych drutów 5mm.

Ilustracja foto-3.jpg


Potrzebna nam będzie także igła do wełny, aby wykonać szwy.

Zaczynamy!

CZĘŚĆ 1 : PRZYGOTOWANIE DO SZYCIA

Ilustracja foto-4.jpg


Pierwszą rzeczą, jaka będzie nam potrzebna, są kawałki dzianiny wykonanej ściegiem francuskim.

Ilustracja foto-5.jpg


Ułóż kawałki dzianiny: umieść na dole część z liniami ściegu francuskiego przebiegającymi poziomo, a nad nią drugą z liniami przebiegającymi pionowo. W tym rodzaju ściegu łączymy jedno oczko dolnej części z odpowiednim rzędem górnej części. Połączymy jedno oczko części dolnej z odpowiednim wypukłym rzędem górnej części.

Ilustracja foto-6.jpg


Teraz zaczniemy szyć. To bardzo proste: wbić igłę w pierwsze oczko dolnej części, od tyłu do przodu.

CZĘŚĆ 2: JAK ZSZYĆ DWIE CZĘŚCI

Etap 1

Teraz w górnej części wyszukujemy pierwszy wypukły rząd i wprowadzimy igłę pod jedną z poprzecznych nitek pierwszego oczka. Możesz to zrobić w pierwszym lub drugim oczku, ale zawsze będziesz musiała wybrać to samo oczko we wszystkich rzędach. Tak oto mamy gotowy początek szwu.

Ilustracja foto-7.jpg


Etap 2

Następnie wbij igłę w to samo oczko w dolnej części, od przodu do tyłu i wyciągnij igłę od tyłu do przodu przez następne oczko.

Ilustracja foto-8.jpg


W górnej części wyszukujemy następny wypukły rząd i także przeciągamy igłę pod poprzeczną nitką pierwszego oczka. Tak oto połączyliśmy drugie oczko z drugim rzędem.

Poniżej znajdziesz wideo, dzięki któremu wyraźnie zobaczysz proces, który wyjaśniliśmy na zdjęciach.

Jak widać, jedyną rzeczą, którą będziesz musiała powtarzać podczas szycia, będą kroki 1 i 2.

Ilustracja foto-9.jpg


Na zdjęciu powyżej możesz obejrzeć rezultat.

Ilustracja foto-10.jpg


Zalecamy, aby podczas dalszej pracy pozostawić szew nieco „luźny”, aby było wyraźnie widać zgodność oczek dolnej części z rzędami górnej części, a ewentualną pomyłkę można było od razu zidentyfikować.

Ilustracja foto-11.jpg


Teraz pozostaje Ci tylko trochę pociągnąć nitkę, ale nie przesadnie mocno, aż oczka będą do siebie pasować, oba kawałki się spotkają, a szew będzie niewidoczny.

Mamy nadzieję, że ten rodzaj zeszycia okaże się przydatny, ponieważ pozwoli Ci osiągnąć bardzo różne i piękne efekty na dzianinach. Chcielibyśmy, abyś udostępniła je w mediach społecznościowych, używając hasztagu #weareknitters.

You May Also Like