Jak wykonać na drutach ścieg granita


Chcesz rozpocząć nowy projekt i nie wiesz, co robić? Przez jakiś czas zastanawiałeś/aś się nad zrobieniem na drutach wełnianego pledu, ale lenistwo wygrało, ponieważ wszystkie wzory, które widziałeś/aś, wydają się skomplikowane i nie bardzo wiesz, jakiego ściegu użyć. Proponujemy ci ścieg granita, idealny do tego typu projektów. Początkowo patrząc na takie ściegi, jak ten, możesz myśleć, że są trudne, ale po przeczytaniu tego postu i po przerobieniu kilku rzędów załapiesz, o co chodzi i szybko nabierzesz wprawy. Zaczynamy?


Do wykonania tej próbki użyliśmy:

Aby rozpocząć naukę ściegu granita musisz znać następujące techniki:

Aby wykonać naszą próbkę, nabraliśmy 20 oczek, ponieważ w jednym z rzędów oczka są przerabiane podwójnie, ale można dostosować liczbę oczek do rozmiaru, który chcesz nadać projektowi, pamiętając, by zawsze nabierać parzystą liczbę oczek. Gotowy/a ? Do dzieła !


Rząd 1. Przerób wszystkie oczka na prawo.


Rząd 2. *Przerób 2 oczka razem*. Powtarzaj od * do * do końca rzędu.

Rząd 3. *Przerób 1 oczko 2 razy. * Powtarzaj od * do * do końca rzędu, to znaczy:

przerób najpierw oczko na prawo, następnie, nie zdejmując oczka z drutu, przerób ponownie to oczko na prawo ale przez tylną pętelkę (pokazaliśmy to w filmiku, dzięki czemu dokładnie zobaczysz każdy krok).


Rząd 4. Przerób wszystkie oczka na lewo.


Powtarzaj rzędy od 1 do 4 tyle razy, ile to konieczne, w zależności od wielkości projektu.

Czy nie jest tak, jak mówiliśmy ? Ten ścieg jest dużo prostszy, niż się wydawało! Teraz możesz ozdobić swoją kanapę pięknym pledem, gdy zaprosisz kogoś do siebie na kawę. Nie wahaj się wykorzystać kilku różnych kolorów czy wykonać pasujących poduszek i upiększ swój salon. Zrób to i nie zapomnij podzielić się z nami swoimi zdjęciami z #WeAreKnitters.