JAK ZROBIĆ PODWINIĘCIE NA DRUTACHAby podwinąć brzeg jakiegokolwiek z projektów, oprócz swoich drewnianych drutów będziesz potrzebowała druta pomocniczego. Możesz również użyć szydełka, cienkiego długopisu lub innego, podobnego kształtem przedmiotu.

Pamiętaj, że aby podwinięcie wyszło tak, jak sobie zaplanowałaś, musisz przerobić podwójną długość przed tym, jak zaczniesz je wykonywać. Podwinięcie redukuje długość materiału o połowę (zwróć uwagę na video u góry).

1. Przerób podwójną długość materiału dla pożądanego podwinięcia. Na przykład, jeżeli chcesz, by twoje podwinięcie miało długość 5 cm, przerób 10 cm. My w przykładzie wykorzystaliśmy ścieg pończoszniczy, ale ty możesz zastosować jakikolwiek rodzaj ściegu (niemniej jednak efekt podwinięcia najlepiej prezentuje się właśnie przy ściegu pończoszniczym).

2. Wykorzystując szydełko, zbierz wszystkie oczka brzegowe części, to znaczy, zbierz oczka zaraz po przerabianym rzędzie. Powinnaś zebrać tę samą liczbę oczek, którą masz na drucie.

3. Teraz użyj wolnego drewnianego drutu i przerób wszystkie oczka na prawo. Przerabiaj jednocześnie jedno oczko z drutu i jedno oczko z szydełka. W ten sposób zostaną połączone, tworząc podwinięcie.

4. Kontynuuj aż do zakończenia rzędu i z powrotem będziesz mieć ilość oczek jak przed wykonaniem podwinięcia. Teraz wystarczy, że odwrócisz projekt i przerobisz jeden rząd na lewo tak, jak zwykle.

W ten oto sposób otrzymasz proste podwinięcie, które sprawdzi się przy wszystkich twoich pracach! Znałaś wcześniej tę technikę? Niedługo przedstawimy ci inny sposób, aby wykończenia nie miały przed tobą żadnych tajemnic. Wszystkie nasze dziewiarskie sztuczki możesz śledzić w specjalnej sekcji na naszym blogu.