JAK ZROBIĆ PODWINIĘCIE NA DRUTACH II


Niedawno pokazaliśmy wam jak wykonywać podwinięcia na drutach w waszych projektach WAK. Dziś chcemy przedstawić inną metodę i w ten sposób uzupełnić lekcję dotyczącą wykonywania podwinięć na drutach. Będziesz mogła je wykorzystać, kiedy tylko będzie to konieczne!

Ten rodzaj podwinięcia idealnie nadaje się do wykańczania swetrów przerabianych od podkroju szyi aż do ich dolnej części. Również świetnie sprawdza się przy wykończeniu rękawów przerabianych podobnie. Od wcześniejszej metody różni się tym, że używa się w niej oczek bezpośrednio z drutu i bez ich zamykania, w związku z czym nie będziemy mogli kontynuować przerabiania po uformowaniu podwinięcia (efekt będzie taki, jakbyśmy zamknęli oczka). Z tego powodu metodę można stosować jedynie w końcowych częściach projektów. Co więcej, jeżeli opanowałaś
ścieg kitchener , nie sprawi ci ona trudności, jako że te dwie techniki są do siebie bardzo podobne.

Aby instrukcja została dobrze zrozumiana, wykorzystaliśmy nitkę innego koloru. Jeżeli zastosujesz nitkę tego samego koloru co projekt, nie będzie ona zauważalna i powstanie niewidoczne połączenie.

Ułóż projekt lewą stroną w twoim kierunku i złóż tak, by uzyskać pożądane podwinięcie. Teraz możesz rozpocząć łączenie oczek z drutu z rzędem oczek z lewej strony:

1. Przeprowadź igłę do wełny przez pierwsze oczko, które masz na drewnianym drucie od tyłu do przodu. Spuść oczko z drutu.

2. Teraz przeprowadź igłę przez lewe oczko od dołu do góry, to znaczy, w przeciwnym do ciebie kierunku. Zachowaj ostrożność i używaj jedynie połowy rzędu oczek, tą bardziej oddaloną (zwróć uwagę na  video).

3. Wprowadź igłę w kolejne lewe oczko, tym razem od góry do dołu, odwrotnie niż w oczku wcześniejszym.

4. Ponownie wprowadź igłę w oczko, które spuściliśmy z drutu w pierwszym kroku, teraz od przodu do tyłu.

5. Na zakończenie przeprowadź igłę przez kolejne oczko, które masz na drewnianym drucie, tak, jak zrobiliśmy to w kroku 1, od tyłu do przodu.

Powtarzaj te kroki aż do zszycia wszystkich oczek z drewnianego drutu bez ich zamykania. Później schowaj końcówki wystających nitek przy pomocy igły do wełny. Twoje podwinięcie jest gotowe. Teraz wystarczy je zablokować i w razie konieczności zastosować odrobinę ciepła, aby podwinięcie przyjęło całkowicie płaską postać.

To trochę inny sposób na wykańczanie twoich prac.

W tym przykładzie wykorzystaliśmy bawełnę Pimaw kolorze łososiowym oraz drewniane druty w rozmiarze 5mm. Wybierz swój ulubiony kolor i nie przestawaj dziergać z naszymi zestawami kit. Spersonalizuj swoje projekty i nadaj im jedynego w swoim rodzaju charakteru.