JAK ZAMYKAĆ OCZKA PRZY UŻYCIU TRZECH DRUTÓW


ZDJĘCIE GŁÓWNE

Metoda zamykania oczek przy użyciu trzech drutów przydaje się do wykańczania części robótki, które chciałabyś ze sobą połączyć.

Oznacza to, że oczka w obydwu częściach są jednocześnie zamykane i ze sobą łączone.

Oprócz tego, że jest to praktyczny sposób wykonywania niewidocznego szwu, inną zaletą tego rodzaju zamykania oczek jest to, że nadaje ono „zszyciu” dodatkową wytrzymałość. Dzięki niemu dużo trudniej o to, by szwy robótki rozeszły się i powstawały dziury.

Aby szew znalazł się na lewej stronie robótki, ułóż dwie części, które chcesz ze sobą złączyć, zwracając je prawą stroną do siebie, tak jak pokazano na zdjęciu.

– Prawe strony robótki zwrócone są do siebie, natomiast lewe strony zwrócone są ku Tobie.

Ułóż druty równolegle do siebie ponad robótką i wprowadź trzeci drut w pierwsze oczko znajdujące się na każdym z dwóch drutów.

Umieść nitkę tak, jakbyś zamierzała przerobić je na prawo i przerób je razem na prawo. Upuść oczko z lewego drutu tak, jak zwykłaś to robić przy normalnym przerabianiu.

Powtórz ten krok, aby uzyskać dwa oczko na „dodatkowym” trzecim drucie. Teraz, trzymając jeden z drutów w lewej ręce, przełóż pierwsze oczko ponad drugim tak, jak zwykle robisz to, by zamknąć oczka.

Powtarzaj ten krok aż do zamknięcia wszystkich oczek.

Jeżeli chcesz uniknąć marszczenia szwu, pamiętaj, że części, które w ten sposób chcesz połączyć, powinny mieć taką samą liczbę oczek. Również zaleca się, by trzeci drut był większego rozmiaru niż pozostałe dwa. Praca na trzech drutach tego samego rozmiaru może sprawić, że oczka staną się zbyt ciasne.

Jak widzisz, jedyne co robimy, to zamykamy oczka w ten sam sposób,  co zwykle i jednocześnie przerabiamy dwa oczka razem z każdej części.

Bardzo proste!

Teraz już znasz kolejny sposób na połączenie części w Twojej następnej robótce!