JAK WYKONAĆ ŚCIEG AŻUROWE TRÓJKĄTY

(zdjęcie 1)

Dziś nauczymy się wykonywać jeden z tradycyjnych ściegóważurowe trójkąty. Nie wychodzi z mody i możesz go wykorzystać w dowolnym projekcie. To ścieg idealny na piękną pogodę, lekki wzór na przewiewne ubrania.

Nawet jeśli posługujesz się drutami na bardzo podstawowym poziomie, możesz spokojnie spróbować – użyte oczka są proste do wykonania, a jeśli masz wątpliwości, możesz obejrzeć zdjęcia w podawanych przez nas linkach. Musisz tylko znaleźć trochę czasu, chwycić druty i zacząć!

(zdjęcie 2)

Materiał, który wykorzystaliśmy tym razem, to:

Co musisz umieć, aby wykonać ten ścieg?

W tym przypadku nabraliśmy 25 oczek, tak by otrzymać dwa pełne przykładowe trójkąty z odstępem 3 oczek u podstawy. Nabierając oczka pamiętaj, że podstawa trójkąta obejmuje 8 oczek plus te, które chcesz dodać jako odstęp.

(zdjęcie 3)

Przed przystąpieniem do realizacji ściegu zgodnie z opisem, przerobiliśmy 2 rzędy ściegiem pończoszniczym, aby wzór był bardziej widoczny.

Rząd 1. Przerób 3 oczka na prawo,*wykonaj 1 narzut i 1 oczko zgubione*. Powtórz od * do * 4 razy. Przerób 3 oczka na prawo. Powtórz od * do * 4 razy. Przerób 3 oczka.

Rząd 2 (i pozostałe rzędy parzyste). Przerób wszystkie oczka na lewo.

Rząd 3. Przerób wszystkie oczka na prawo.

(zdjęcie 5)

Rząd 5. Przerób 4 oczka na prawo, *wykonaj 1 narzut i 1 oczko zgubione*. Powtórz od * do * 3 razy. Przerób 5 oczek na prawo i powtórz od * do * 3 razy. Przerób 4 oczka na prawo.

(zdjęcie 6)

Rząd 7. Przerób wszystkie oczka na prawo.

(zdjęcie 7)

Rząd 9. Przerób 5 oczek na prawo, *wykonaj 1 narzut i 1 oczko zgubione*. Powtórz od * do * 2 razy. Przerób 7 oczek na prawo i powtórz od * do * 2 razy. Przerób 5 oczek na prawo.

(zdjęcie 8)

Rząd 11. Przerób wszystkie oczka na prawo.

(zdjęcie 9)

Rząd 13. Przerób6 oczek na prawo, wykonaj 1 narzut i 1 oczko zgubione, Przerób 9 oczek na prawo, wykonaj 1 narzut i 1 oczko zgubione. Przerób 6 oczek na prawo.

(zdjęcie 10)

Rząd 15. Przerób wszystkie oczka na prawo i… gotowe!

Kontynuuj powtarzanie rzędów od 1 do 15 tyle razy, ile chcesz.

Jak widzisz, jest to łatwiejsze niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Gdy już opanujesz wykonywanie oczka zamkniętego, reszta pójdzie gładko.

Teraz wystarczy trochę motywacji i będziesz mogła nam pokazać, co zrobiłaś. Wiesz, że uwielbiamy widzieć Twoje osiągnięcia z #WeAreKnitters.