Jak wykonać niewidoczny szew boczny w ściegu pończoszniczym


Ilustracja: foto-1.jpg


Jesień to idealna pora roku, aby odłożyć na bok bawełniane ubrania, które dziergałyśmy latem, i skupić się na kolejnych projektach, które przydadzą się w naszej garderobie na nowy sezon. Na pewno chcesz zrobić sobie ciepły sweter lub kardigan na nadchodzące miesiące, a ponieważ nie chcemy, by cokolwiek powstrzymało Cię od nabrania pierwszych oczek nowego projektu, w tym samouczku pokażemy Ci, jak wykonać niewidoczne szwy boczne w ściegu pończoszniczym.

Ilustracja: foto-2.jpg


W tym tutorialu użyliśmy jednego motka naszej grubej wełny, drewnianych drutów 15 mm i grubej igły do zszywania wełny.

Ilustracja: foto-3.jpg


Po wydzierganiu wszystkich elementów, będziesz musiała zacząć je ze sobą łączyć: umieść dwa elementy, które chcesz zeszyć, tak jak pokazano na powyższym zdjęciu, jeden obok drugiego.

Ilustracja: foto-4.jpg


Zacznij od nawleczenia na grubą igłę nici w tym samym kolorze, co dzianina przeznaczona do zszycia. W naszym tutorialu użyliśmy nici w kolorze kontrastowym, aby lepiej było widać szew.

Następnie umocuj nić na lewej stronie prawej części dzianiny, dzięki czemu szew będzie się trzymać i nie spruje się na dole.

Po tych czynnościach wstępnych zobaczmy w poniższym filmiku, jak wykonać niewidoczny szew

Jak widać szew wykonuje się bardzo szybko, a efekt jest doskonały, gdyż zszycie jest kompletnie niewidoczne.

Ilustracja: foto-5.jpg


Pamiętaj, aby za pomocą igły zbierać nitki, które pojawiają się między oczkami po delikatnym rozciągnięciu dzianiny.

Ilustracja: foto-6.jpg


Aby szew był prosty i równomiernie naprężony, szyj, łącząc nitkę prawej części dzianiny z odpowiednią nitką lewej części.

Ilustracja: foto-7.jpg


Jeśli jest Ci wygodniej i lepiej dostrzegasz poszczególne nici, możesz obrócić dzianinę o 90 stopni w lewo i szyć poziomo.

Ilustracja: foto-8.jpg


Kiedy połączysz ze sobą wszystkie nici wzdłuż krawędzi, pozostanie Ci tylko zakończyć szew po lewej stronie robótki.

Mamy nadzieję, że ten samouczek pomoże ci przezwyciężyć lęk przed szyciem i że nie będzie Cię ono zniechęcać w chwili nabierania oczek na nowy projekt. Jak zawsze z przyjemnością obejrzymy wszystko, co spłynie z twoich drutów, a co oznaczysz za pomocą hasztagu #weareknitters. Do zobaczenia wkrótce !