Jak wykonać na drutach wzór ażurowych sześciokątów

 

Ilustracja : zdjęcie-1.jpg

 

Kto powiedział, że ażurowe wzory nadają się tylko na lato? W tym poście pokażemy, jak wykonać wzór ażurowych sześciokątów, używając naszej wełny The Meriwool. Dzięki temu ściegowi Twoje ubrania będą bardzo ciepłe, a jednocześnie będą mieć ten szczególny aspekt, który daje tylko ażur.

Ilustracja : zdjęcie-2.jpg

 

W tym tutorialu użyliśmy drewnianych drutów 8 mm i motka naszej wyjątkowej  wełny The Meriwool.

 

 

Przed rozpoczęciem robótki musisz znać następujące techniki:

 

 

Zaczynamy!

Aby wykonać ten wzór musisz nabrać liczbę oczek podzielną przez 8 i 1 oczko dodatkowe.

Ilustracja: zdjęcie-3.jpg

 

Rząd 1 (rząd na prawo): przerób 1 oczko na prawo, * przerób 1 oczko na lewo, 5 oczek na prawo, 1 oczko na lewo i 1 oczko na prawo *. Powtarzaj od * do * do końca rzędu.

 

Rząd 2 (rząd na lewo): przerób 1 oczko na lewo, * przerób 1 oczko na prawo, 5 oczek na lewo, 1 oczko na prawo i 1 oczko na lewo *. Powtarzaj od * do * do końca rzędu.

Powtórz jeszcze raz rzędy 1 i 2.

Ilustracja: zdjęcie-4.jpg

 

Rząd 5 (rząd na prawo): przerób 1 oczko na prawo, * zrób 1 narzut, zgub 1 oczko, przerób 3 oczka na prawo, 2 oczka razem na prawo, zrób 1 narzut i przerób 1 oczko na prawo *. Powtarzaj od * do * do końca rzędu.

Ilustracja: zdjęcie-5.jpg

 

Rząd 6 (rząd na lewo): przerób 1 oczko na lewo, * przerób 1 oczko na lewo, zrób 1 narzut, przerób 2 oczka razem na lewo, 1 oczko na lewo, 2 oczka razem na lewo za tylną nitkę, zrób 1 narzut i przerób 2 oczka na lewo *. Powtarzaj od * do * do końca rzędu.

Ilustracja: zdjęcie-6.jpg

 

Rząd 7 (rząd na prawo) : przerób 1 oczko na prawo. * Przerób 2 oczka na prawo i zrób 1 narzut. Przełóż 2 oczka razem tak, jakbyś je miała przerobić na prawo, z drutu lewego na prawy, przerób następne oczko na prawo i przełóż nad ostatnim przerobionym oczkiem 2 oczka, które wcześniej przełożyłaś bez przerabiania. Zrób 1 narzut i przerób 3 oczka na prawo *. Powtarzaj od * do * do końca rzędu.

 

Rząd 8 (rząd na lewo) : przerób 1 oczko na lewo, *przerób 2 oczka na lewo, 1 oczko na prawo, 1 oczko na lewo, 1 oczko na prawo i 3 oczka na lewo*. Powtarzaj od * do * do końca rzędu.

Rząd 9 (rząd na prawo) : przerób 1 oczko na prawo, * przerób 2 oczka na prawo, 1 oczko na lewo, 1 oczko na prawo, 1 oczko na lewo i 3 oczka na prawo*. Powtarzaj od * do * do końca rzędu.

Powtarzaj rzędy 8 i 9, aż osiągniesz rząd 12.

Ilustracja: zdjęcie-9.jpg

 

Rząd 13 (rząd na prawo) : przerób 1 oczko na prawo, * przerób 1 oczko na prawo, 2 oczka razem na prawo, zrób 1 narzut, przerób 1 oczko na prawo ,zrób 1 narzut, zgub 1 oczko i przerób 2 oczka na prawo *. Powtarzaj od * do * do końca rzędu.

Ilustracja: zdjęcie-10.jpg

 

Rząd 14 (rząd na lewo) : przerób 1 oczko na lewo, * przerób 2 oczka razem na lewo za tylną nitkę, zrób 1 narzut, przerób 3 oczka na lewo, zrób 1 narzut, przerób 2 oczka razem na lewo i przerób 1 oczko na lewo*. Powtarzaj od * do * do końca rzędu.

Ilustracja: zdjęcie-11.jpg

 

Rząd 15 (rząd na prawo) : przerób 2 oczka razem na prawo, zrób 1 narzut i przerób 5 oczek na prawo. * Zrób 1 narzut. Przełóż 2 oczka razem tak, jakbyś je miała przerobić na prawo, z drutu lewego na prawy, przerób następne oczko na prawo i przełóż nad ostatnim przerobionym oczkiem 2 oczka, które wcześniej przełożyłaś bez przerabiania. Zrób 1 narzut i przerób 5 oczek na prawo*. Powtarzaj od * do *, aż pozostaną tylko 2 oczka. Zrób 1 narzut i zgub 1 oczko.

Ilustracja: zdjęcie-12.jpg

 

Powtarzaj rzędy 2 i 1 (w tej kolejności), aż przerobisz jeszcze 5 rzędów. Jeśli chcesz kontynuować ten wzór, powtarzaj powyższe wskazówki od rzędu 5 aż do tego ostatniego kroku.

Mamy nadzieję, że ten samouczek Ci się przyda i podsunie Ci pomysły na wydzierganie nowych ubrań. Będziemy zachwyceni, mogąc zobaczyć Twoje projekty z tym wzorem na portalach społecznościowych, oznaczone hasztagiem #weareknitters.