Jak wykonać ażurowy ścieg motyle

W tym tutorialu wyjaśnimy, jak wykonać ścieg motyle. Jest to względnie łatwy ścieg, jeśli zastosujesz się do poniższych wskazówek.

 

 

Aby wykonać ten ścieg potrzebujesz tylko bawełny pima od We are Knitters i drutów 5mm. Ścieg ten wykonuje się na liczbie oczek będącej wielokrotnością 10 oczek plus 5 oczek dodatkowych. Tyle nabraliśmy do naszej próbki.

 

Rzędy 1 i 3: przerób 5 oczek na prawo. *Przerób 2 oczka razem na prawo, zrób 1 narzut, przerób 1 oczko na prawo, zrób 1 narzut, wykonaj 1 oczko zgubione i przerób 5 oczek na prawo.* Powtarzaj od * do * do końca rzędu.

 

 

 

Rzędy 2 i 4: *przerób 7 oczek na lewo, przełóż 1 oczko bez przerabiania i przerób 2 oczka na lewo*. Powtarzaj od * do * aż zostanie tylko 5 oczek i przerób je na lewo.

 

 

Rzędy 5 i 11: przerób wszystkie oczka na prawo.

 

 

Rzędy 6 i 12: przerób wszystkie oczka na lewo.

 

 

Rzędy 7 i 9: *przerób 2 oczka razem na prawo, zrób 1 narzut, przerób 1 oczko na prawo, zrób 1 narzut, wykonaj 1 oczko zgubione i przerób 5 oczek na prawo*. Powtarzaj od * do * aż zostanie tylko 5 oczek. Przerób 2 oczka razem na prawo, zrób 1 narzut, przerób 1 oczko na prawo, zrób 1 narzut i wykonaj 1 oczko zgubione.

 

Rzędy 8 i 10: *przerób 2 oczka na lewo, przełóż 1 oczko bez przerabiania i przerób 7 oczek na lewo*. Powtarzaj od * do * aż zostanie tylko 5 oczek. Przerób 2 oczka na lewo, przełóż 1 oczko bez przerabiania i przerób 2 oczka na lewo.

 

Teraz musisz tylko zastanowić się, gdzie wykorzystać ten motyw – bluzka, letni top, a może szal na wiosnę. Pamiętaj, aby zrobić mnóstwo zdjęć i umieścić je na wszystkich portalach społecznościowych z hasztagiem #weareknitters.