JAK WYKAŃCZAĆ NICI PRZY PRZERABIANIU KILKOMA KOLORAMI

Zdjęcie: foto-1


Teraz gdy zbliża się słoneczna pogoda, chcemy w pełni wykorzystać naszą wełnę we wszystkich kolorach i stworzyć ciekawe kombinacje. Lubisz dziergać paski na drutach? W dzisiejszym poście pokażemy ci jak w łatwy sposób je wykonać bez konieczności pozostawiania tysięcy końców nici do wykończenia.


Zdjęcie: foto-2

W tej instrukcji krok po kroku użyliśmy drutów w rozmiarze 5 mm i dwóch motków bawełny Pima. Zanim przejdziesz do pracy, zapoznaj się z listą technik, które powinnaś znać wcześniej:


Zdjęcie: foto-3

Nabierz pożądaną liczbę oczek i przerabiaj pierwszy pasek w kolorze, jaki najbardziej przypadł ci do gustu.


Zdjęcie: foto-4

Kiedy będziesz gotowa do zmiany koloru nici, powinnaś rozpocząć od rzędu z prawej strony robótki.


Zdjęcie: foto-5

Rozpocznij przerabianie nicią z nowego motka, przerabiając jeden rząd z prawej strony i następny rząd z lewej strony, pozostawiając nici do wykończenia na później. Teraz pokażemy ci, co z nimi zrobić.

Popatrz!

Proste, prawda?


Zdjęcie: foto-6

Jedyną rzeczą, jaką musisz zrobić to przeprowadzić nić, którą już nie przerabiasz ponad tą, której będziesz używać do przerobienia rzędu. Dokładnie tak, jak na zdjęciu powyżej. Pamiętaj, aby za nią zbyt mocno nie pociągać, wtedy brzeg nie będzie się marszczył i będzie jednolity.

Kiedy będziesz gotowa do przerabiania kolejnym kolorem, nie zawiązuj nici. Po prostu weź nitkę koloru, którego potrzebujesz i zacznij przerabianie rzędu z prawej strony robótki.


Zdjęcie: foto-7

Po lewej stronie pracy wznosząco wzdłuż krawędzi tworzyć się będzie splot końcowy.


Zdjęcie: foto-8

Paski są uzależniające, prawda? Mamy nadzieję, że ten samouczek okaże się ciekawy i użyteczny, a także pomoże w tworzeniu kolorowych, wiosennych projektów. Czekamy z niecierpliwością, aż udostępnisz swoje prace w mediach społecznościowych, oznaczając je hashtagiem #weareknitters.