Jak spruć zamknięte oczka


Ilustracja: foto-1.jpg


Niech podniesie rękę ten, kto nigdy po skończeniu swetra i przymierzeniu go nie pomyślał : „wygląda na trochę za krótki, lepszy byłby dłuższy „ albo „ powinnam to spruć i zmienić formę”. Ale oczywiście aż do teraz na pewno myślałaś, że jak zakończyłaś projekt, to nie ma odwrotu. Jest to bardzo dalekie od prawdy : w naszym dzisiejszym poście pokażemy, jak spruć zamknięte oczka ostatniego rzędu Twojej robótki, abyś mogła wprowadzić do niej takie zmiany, jak chcesz.

 Ilustracja: foto-2.jpg


W tym tutorialu użyliśmy dwóch motków naszej bawełny Pima w różnych kolorach oraz naszych drewnianych drutów 5mm.

Przed rozpoczęciem tego samouczka zaleca się znajomość następujących technik:

Ilustracja: foto-3.jpg


Zanim zaczniesz naukę, musisz wykonać taki dzianinowy element jak na powyższym zdjęciu i zamknąć oczka brzegowe. Teraz pokażemy, jak spruć oczka w ostatnim rzędzie, aby kontynuować przerabianie. Przygotowaliśmy filmik, aby jasno i szybko pokazać Ci, jak to zrobić:

Proste,prawda ? Poniżej streszczamy najważniejsze etapy:

Ilustracja: foto-4.jpg


Etap 1: po spruciu pierwszego oczka musisz tylko powoli pociągać za nić, aby w ten sposób zwolnić kolejne zamknięte oczka. Rób to ostrożnie, aby robótka się nie spruła.

Ilustracja: foto-5.jpg


Etap 2 : Kiedy zwolnisz oczko, musisz jedynie wsunąć je na lewy drut.

Ilustracja: foto-6.jpg


Powtarzaj dwa poprzednie etapy tak długo, aż zwolnisz wszystkie oczka i umieścisz je na drucie.

Ilustracja: foto-7.jpg


Pozostaje Ci tylko kontynuować przerabianie w taki sposób, by wprowadzić w Twoim projekcie te zmiany, które chciałaś. Mamy nadzieję, że ten tutorial okaże się przydatny i… nie zapomnij podzielić się swoimi projektami w mediach społecznościowych, oznaczając je hashtagiem #weareknitters. Do następnego razu!