Jak przerobić 2 oczka razem na lewo przez tylną pętelkę


(foto1)


W dzisiejszym poście pokażemy bardzo łatwą technikę, którą możemy wykorzystać w naszych zimowych projektach. Kiedy mowa o przerabianiu 2 oczek razem, zawsze kojarzy się to ze zwężaniem dzianiny, ale w ten sposób można również wykonać bardzo oryginalny i prosty ażur, który zapewni naszym ubraniom idealne wykończenie.

W tym poście użyliśmy cienkiej wełny oraz drewnianych drutów 8 mm.

(foto2)


Aby pokazać tę technikę, wykonaliśmy podstawową dzianinę ściegiem pończoszniczym. Zastosujemy ją w trakcie przerabiania rzędu na lewo.

Kiedy nadejdzie czas na przerobienie 2 oczek razem na lewo przez tylną pętelkę, musimy najpierw je odwrócić, aby nie były skręcone. Robimy to wprowadzając prawy drut tak jak do przerobienia oczka na prawo i przekładamy je bez przerabiania. To samo robimy z drugim oczkiem.

(foto3)


Przekładamy oba oczka ponownie na lewy drut. I tak oto są gotowe do przerobienia.

(foto4)


Musimy je przerobić przez tylną pętelkę, z nitką umieszczoną przed robótką, ponieważ przerabiamy je na lewo. Wprowadzamy drut z lewa na prawo i od dołu do góry przez 2 oczka, które odwróciliśmy. Na drutach powinnaś zobaczyć coś takiego, jak na poniższych zdjęciach.(foto5 i foto6)

(foto5)
(foto6)

Zrób narzut i przerób te dwa oczka razem.(foto7 i foto8)

(foto7)
(foto8)

Ponieważ zdjęcia mogą być mało wyraźne, przygotowaliśmy ten film, abyś mogła dokładnie zobaczyć, jak to należy zrobić:

(wideo)

Kiedy przerobisz 2 oczka razem na lewo przez tylną pętelkę, na prawej stronie robótki widać będzie oczko pochylone w lewo, podczas gdy przerabiając normalnie 2 oczka razem na lewo, uzyskasz oczko pochylone w prawo.

(foto9)


Na tym zdjęciu możesz zobaczyć widoczny po prawej stronie robótki rezultat odejmowania oczek wykonanego w rzędach przerabianych na lewo. Po lewej widać, jak wyglądają 2 oczka razem przerobione normalnie (pochylone w prawo), a po prawej oczka przerobione techniką, którą wyjaśniliśmy w tym poście (pochylone w lewo).

Odważ się, zastosuj tę technikę w praktyce i podziel się z nami swoimi zimowymi projektami w sieciach społecznościowych, dodając hashtag #WeAreKnitters.