Jak przerabiać na drutach na okrągło metodą ”Magic Loop”

Jest milion możliwości pracy na drutach na żyłce. Jeśli jesteś typem knitterki, która nie może sobie wyobrazić życia bez nich, na pewno zastanawiałaś się jak ich używać przy mniejszych projektach, które nie mają wystarczającej ilości oczek by pokryć 100% powierzchni żyłki. I tu wkracza  do akcji technika, którą chcemy Ci dziś pokazać. Nie martw się! Zobaczymy jak przerabiać na drutach techniką magicznej pętli.

W tej technice zastosowaliśmy druty na żyłce 8mm i motek naszej „The Petite Wool”.

Zanim zaczniesz, jedynymi rzeczami jakie powinnaś znać to nabieranie oczek, oczka prawe i oczka lewe na drutach z żyłką.

Aby zacząć, nabierz oczka na druty z żyłką w taki sam sposób jak to zwykle robisz. Zalecamy umieszczenie znacznika (powinnaś już wiedzieć, że możesz zrobić swój własny znacznik używając resztek włóczki z innych projektów ;-)) w połowie rzędu, aby łatwiej było podzielić oczka  na dwa końce drutu. Gdy to zrobisz, możesz usunąć znacznik, a zostawić jedynie ten, który wskazuje gdzie jest początek rzędu.

Teraz na następującym filmie, wytłumaczymy, jak przerabiać mniejsze projekty wykorzystując technikę magicznej pętli.

To normalne na początku, szczególnie na początku rzędu, że oczka wydają się „drabiniaste”/luźne lub bardziej oddzielone od drugiej części rzędu, ale nie martw się. To normalne, i kiedy przerobisz więcej rzędów, ta różnica się zmniejszy. Aby to naprawić, gdy zaczynasz rząd, przesuń oczka bliżej końca drutu i następnie przerób je.

Mamy nadzieję, że spodobał Ci się ten post, i że zachęciliśmy Cię do spróbowania tej techniki i otworzy się przed Tobą mnóstwo możliwości z Twoimi  drutami na żyłce. Mamy także nadzieję, że podzielisz się z nami swoimi postępami związanymi z tą techniką na portalach społecznościowych używając hasztagu #weareknitters.