Jak przerabiać ażurowymi strzałkami?  

 

Dziś nowe wyzwanie: ażurowe strzałki. Ściegi ażurowe charakteryzuje duża uniwersalność i prawdziwa różnorodność. Możesz wykonywać je z wełny, bawełny lub jakiejkolwiek innej nici, a rezultat zawsze będzie oszałamiający. My do wykonania dzisiejszej próbki użyliśmy bawełny Pima z We are knitters i drutów 5mm.

 

Aby przerabiać tym rodzajem oczek, niezbędna jest znajomość następujących technik:

 

  1. Nabieranie oczek
  2. Przerabianie oczek na lewo
  3. Przerabianie oczek na prawo
  4. Wykonywanie 1 narzutu
  5.  Oczko zgubione
  6. Przerabianie 2 oczek razem na prawo
  7. Oczko zgubione podwójne

Aby wykonać ten ścieg, należy nabrać liczbę oczek podzielną przez 10 plus 1 oczko dodatkowe. W naszym przykładzie nabraliśmy 30 oczek plus 1 oczko dodatkowe.

 

Rząd 1 i wszystkie rzędy nieparzyste (lewa strona materiału): przerób wszystkie oczka na lewo.

 

Rząd 2 (prawa strona materiału): przerób 1 oczko na prawo. *Wykonaj 1 narzut, zgub 1 oczko.

Wykonaj 1 narzut, zgub 1 oczko, przerób 1 oczko na prawo, przerób 2 oczka razem na prawo.

Wykonaj 1 narzut, przerób 2 oczka razem na prawo, wykonaj 1 narzut i przerób 1 oczko na prawo*. Powtórz od * do * aż do końca rzędu.

Rząd 4: przerób 2 oczka na prawo.

*Wykonaj 1 narzut, zgub 1 oczko, wykonaj 1 narzut, zgub 1 oczko podwójne, wykonaj 1 narzut, przerób 2 oczka razem na prawo, wykonaj 1 narzut i przerób 3 oczka na prawo*. Powtórz od * do * aż do pozostania 9 oczek. Wykonaj 1 narzut, zgub 1 oczko, wykonaj 1 narzut, zgub 1 oczko podwójne, wykonaj 1 narzut, przerób 2 oczka razem na prawo, wykonaj 1 narzut i przerób 2 oczka na prawo.

 

Powtórz rzędy od 1 do 4 tyle razy, ile zechcesz w zależności od części, którą wykonujesz. To tylko 2 rzędy, które mogą wydawać się nieco skomplikowane, a reszta leży w Twoich rękach. Zbierz się na odwagę i spróbuj, a jeżeli nie jesteś jeszcze przyzwyczajona/y do ściegów ażurowych, zobaczysz, jak szybko przypadną Ci do gustu.

 

Nie zapomnij o uwiecznieniu rezultatów na zdjęciach i umieszczeniu ich na portalach społecznościowych z etykietą #weareknitters.

 

Meta opis: W tym poście pokażemy Ci jak przerabiać ażurowe strzałki na drutach. Ten typ ściegu wymaga znajomości takich technik jak: przerabianie oczek na prawo, przerabianie oczek na lewo, wykonywanie narzutu, i 3-ech różnych typów odejmowania oczek. Ścieg doskonale nadaje się do wykonywania letniej odzieży takej jak koszulki, podkoszulki, sukienki, itp. W przykładzie użyliśmy drutów 5 mm i bawełny Pima 100% w kolorze jasnołososiowym.