We Are Knitters wraz z Juanjo Olivą

 

Mamy przyjemność ogłosić, że We Are Knitters ponownie wita w progach swojego domu, który zawsze będzie też i jego domem, światowej sławy madryckiego projektanta Juanjo Olivę.

 

 

Juanjo Oliva, który po zdobyciu tak uznanych nagród jak trzykrotna nagroda L´Oréal dla Najlepszej Kolekcji na Pasarela Cibeles, nagroda Le Prix d´Excellence Marie-Claire Internacional 2005 dla Najlepszego Debiutującego Projektanta, nagroda “T” magazynu Telva 2006 dla Najlepszego Projektanta Krajowego i nagroda Style Award magazynu ELLE dla Najlepszego Projektanta Krajowego w październiku 2014, po zaprezentowaniu kolekcji Juanjo Olivy na wyłączność El Corte Inglés i po odniesieniu sukcesu rok później na wybiegu Verano 2018 Mercedes-Benz Fashion Week Madrid, gdzie mogliśmy podziwiać na wybiegu niektóre ze strojów zaprojektowane przy współpracy z We Are Knitters, dzieli się z nami swoim spojrzeniem na własne dzieła: ku naszej uciesze odwiedził biura We Are Knitters w Madrycie i podzielił się swoimi spostrzeżeniami.

 

“Chcemy określić współczesny stan umysłu, sposób na bardziej otwarte postrzeganie rzeczy. Nie określając pod względem gatunku, pory roku, stroju wieczorowego, czy na co dzień… Moda stworzyła już zbyt wiele ‘folderów’, podziałów, szufladek dla każdego z ubrań. Należałoby zastosować “No Plan” – to odniesienie do piosenki z ostatniej płyty uwielbianego Davida Bowie, która pojawia się w jego enigmatycznej notatce prasowej – i uwolnić się od tego zaszufladkowania. Sytuacja się zmienia”.

 

 

Jesteśmy przekonani, że ta nowa kolekcja, która tworzona jest w oparciu o geniusz i talent, raz jeszcze mile nas zaskoczy i wynagrodzi czas oczekiwania. Nie możemy zdradzić więcej, ale, aby dać namiastkę, przedstawiamy Wam pierwsze komentarze samego Juanjo Olivy na temat tej nowej współpracy:

“To, co najbardziej cenimy w projekcie z WAK, to absolutna wolność w rozwijaniu naszych pomysłów, proces bardzo podobny do samego krawiectwa. W obydwu kolekcjach, które stworzyliśmy z WAK, projektujemy elementy, w których pracujemy głównie na wymiarach XXL: na drutach 15 mm, na wybranej jakości i technikach: warkoczach, frędzlach, itd. Zawsze dla niej/niego bez wnikania w kolory, piaskowy czy czarny, jest to wizja konkretna i zdecydowana, z której jesteśmy bardzo, bardzo dumni.”

Zestawy do wykonania tych projektów są już dostępne w naszym katalogu. Wykonane są z naszej grubej wełny i cienkiej wełny. Pamiętaj, że nasze zestawy zawierają wszystko, czego potrzebujesz do ich wykonania; w tej kolekcji znajdziesz zestawy na wszystkich poziomach zaawansowania, od łatwych dla zupełnie początkujących oraz po niektóre ubrania na poziomie zaawansowanym, które będą stanowić wyzwanie nawet dla największych ekspertów.