TWO OF WANDS

TŁO czyli PODSTAWOWE DANE

 1. Przedstaw siebie w kilku zdaniach.
 2. Projektuję dzianiny  z pasją do nowoczesnych, modnych  wzorów, które mogę być wykonane przez nas same, mieszkam w Nowym Jorku, a pochodzę ze środkowego zachodu. Kocham podróżować i poszerzać swoje horyzonty i jeśli miałabym robić do końca życia tylko jedną rzecz, poza oczywiście pracą z włóczką, wybrałabym życie wiecznej studentki, dzięki czemu mogłabym spędzić resztę życia ucząc się. Inspiracje czerpię z moich podróży, trendów i funkcjonowania, i zwykle rozpoczynam projekt  z poczuciem, że chcę coś przywołać. Czuję się bardzo szczęśliwa, że pracuję jako projektantka na pełny etat wcielając moje pomysły w życie – nie ma nic wspanialszego niż świadomość, że masz możliwość stworzyć coś, z czego możesz być dumna i czym możesz się cieszyć lub też podarować komuś kogo darzysz sympatią.
 • Kiedy, jak i dlaczego zaczęłaś uczyć się robić na drutach?
 • Moja mama i babcia nauczyły mnie tej sztuki gdy byłam dzieckiem. Uwielbiam obdarowywać innych własnoręcznie wykonanymi prezentami i nieuchronnie każdego roku w okolicach wakacji musiały mi ponownie pokazać jak się nabiera i zamyka oczka, haha. Wreszcie przyszedł czas, że nie musiały tego więcej robić, a ja zaczęłam coraz poważniej myśleć o robieniu na drutach oraz zaczęłam projektować moje własne wzory w 2008 roku. Następnie, w 2012 roku nauczyłam się szydełkować.
 • Co wybierasz robienie na drutach czy szydełkowanie i dlaczego?
 • Myślę, że to zależy od projektu. Kocham robić na drutach wszelkie okrycia, uwielbiam także kolorowe oczka  przepięknie układające się, każde w innym kolorze, tworząc  niesamowitą kolorystykę i tym samym wymyślny wzór.  Jestem bardziej zaprawiona w robieniu na drutach niż szydełkowaniu dlatego też moje myśli zawsze najpierw idą w kierunku drutów. Ale bardzo lubię też tempo z jakim przyrastają szydełkowe projekty, a także gęstość i trwałość szydełkowych toreb i dodatków do domu. Tworzenie kształtów jest zawsze łatwiejsze do wykonania szydełkiem, w związku  z czym szydełkowe projekty mogą być naprawdę nieszablonowe.
 • Gdzie mieszkasz?
 • Aktualnie jestem w ciągłych rozjazdach między Nowym Jorkiem a północną częścią stanu w okolicach Woodstock.

KOLEKCJA

 1. Który z wzorów twojej kolekcji  zaprojektowanych dla We Are Knitters jest Twoim ulubionym?
 2. To jest naprawdę trudna decyzja ale myślę, że wybrałabym Washed Ashore Sweater. Wszystkie projekty mojej kolekcji  darzę wielką sympatią, gdyż każdy z nich zaprojektowałam tak, że sama mogłabym je nosić. Washed Ashore Sweater wyszedł jeszcze lepiej niż mogłam to sobie wyobrazić! Jest bardzo prosty do zrobienia, a jego kontury  są naturalne ale spektakularne. Łatwo jest go po prostu zarzucić na siebie, jednak jego wyjątkowy kształt jest interesujący i niebanalny. Bardzo mi się podoba jak szybko rośnie ten projekt, a wykonywany jest właśnie szydełkiem, celowo upuszczane oczka w połączeniu z łukami z oczek łańcuszka powodują, że wygląda na warstwowy i przewiewny, co jest trudne do osiągnięcia przy szydełkowaniu. Warto dodać, że miękkość bawełny WAK sprawia, że sweter jest fajny i wygodny bez zbędnego wysiłku.
 • Czym się inspirowałaś przy tworzeniu tej kolekcji?
 • Jednym z moich ulubionych miejsc na Ziemi jest Tulum w Meksyku. To miejsce stało się bardzo popularnym celem turystów, ale ja odwiedzałam to miejsce już jakąś dekadę temu zanim zyskało taką popularność. Kocham te dziewicze plaże zaraz obok rustykalnych dżungli i chciałam uchwycić tę mieszankę elegancji i dzikości w mojej kolekcji.
 • Czy lubisz bawełnę Pima Cotton z We Are Knitters i co na to wpływa?
 • A czy można by jej nie lubić? To najbardziej miękka bawełna z jaką kiedykolwiek miałam okazję pracować i dodatkowo jej kolory są obłędne! Bawełna bardzo często potrafi być niemiła dla dłoni, szczególnie podczas szydełkowania, a ta bawełna przerosła wszelkie moje  oczekiwania.

We Are Knitters

 1. Skąd znasz markę We Are Knitters?
 2. Markę We Are Knitters znam od wielu lat, jako że jest liderem w kreowaniu nowoczesnego i modnego wizerunku rękodzieła tworzonego z włóczki, ale tak naprawdę miałam okazję bardziej ją poznać podczas wydarzenia Our Maker Life w Nowym Jorku, której była sponsorem, a gdzie ja byłam główną mówczynią.
 • Za co najbardziej lubisz We Are Knitters?
 • Kocham ten nowoczesny, świeży powiew w  robieniu na drutach i szydełkowaniu, które rozpowszechnia WAK. Ich piękne włóczki są wspaniałej jakości, a modne projekty zachęcają młodą publiczność do spróbowania tej ponadczasowej sztuki robótek ręcznych. Korzyści zdrowotne i mentalne jakie płyną z uskuteczniania robótek ręcznych to bardzo ważny aspekt w dzisiejszym świecie pełnym szybkiej mody i bardzo stresującej codzienności.
 • Dlaczego zdecydowałaś się z nami współpracować?
 • Jestem bardzo podekscytowana współpracą z firmą, która wyznaje te same, wyżej wymienione przekonania co ja! Miałam okazję poznać osobiście Pepitę i Alberto oraz ich zespół i uważam, że znakomicie  będzie współpracować z tak wspaniałymi ludźmi w obrębie jednej firmy. Myślę, że nasi zwolennicy mają ze sobą dużo wspólnego i dobrze będzie przedstawić jednych drugim J
 • Jakie są Twoje plany na przyszłość?
 • Mam tak wiele pomysłów na nowe projekty, ale niestety dzień jest dla mnie za krótki! Chciałabym kontynuować projektowanie wzorów dla kobiet i dla domu, a także wprowadzić w przyszłości wzory bardziej skupiające się na mężczyznach. Mam także kilka pomysłów na książki i inicjatywy społeczne, które chciałabym zrealizować. Muszę tylko wymyślić jak używać nóg do dziergania, żeby maksymalnie wykorzystać czas, haha.