Dzisiaj przedstawiamy kolejną odsłonę tego, jak czytać schematy dziewiarskie. W tej drugiej części zajmiemy się symbolami ściegów, które są nieco trudniejsze, ale które regularnie pojawiają się w schematach. Podobnie jak w pierwszej części: pokażemy ci symbol, który reprezentuje ścieg, wyjaśnimy, jak to się robi i udostępnimy film, abyś mógł zobaczyć, jak to się robi na żywo.
Dodawanie 1 oczka na prawo
Chcąc dodać oczko na prawo, wprowadź lewy drut od tyłu do przodu pod poziomą nitką, która łączy oczka pomiędzy dwoma drutami i zostaw ją na lewym drucie tak, jakby była oczkiem. Przerób nić na prawo.
Dodawanie 1 oczka na lewo
Chcąc dodać oczko na prawo, wprowadź lewy drut od przodu do tyłu pod poziomą nitką, która łączy oczka pomiędzy dwoma drutami i zostaw ją na lewym drucie tak, jakby była oczkiem. Przerób nić na prawo przez tylną nitkę.
Oczko prawe przekręcona
Oczko prawe przekręcone przerabia się tak samo jak oczko prawe, ale zamiast wprowadzać igłę przez oczko z lewej strony na prawą, wprowadza się ją z prawej strony na lewą przez tylną nitkę w taki sposób, że oczko samo się przekręca.
Wykonywanie skrzyżowania na lewo
Przełóż 1 oczko na drut pomocniczy lub agrafkę i zostaw do przerobienia później z przodu robótki. Przerób kolejne oczko na lewo. Nabierz ponownie oczko, które zostawiłaś do przerobienia później i przerób je na prawo.
Wykonywanie skrzyżowania na prawo
Przełóż 1 oczko na drut pomocniczy lub agrafkę i zostaw do przerobienia później z tyłu robótki. Przerób kolejne oczko na prawo. Nabierz ponownie oczko, które zostawiłaś do przerobienia później i przerób je na lewo.
Przekładanie oczka bez przerabiania
Z nitką z tyłu robótki wprowadź prawy drut w oczko tak, jakbyś miała przerobić je na lewo i przełóż oczko na prawy drut bez przerabiania.
Liczba oczek do przerobienia
Przerób wskazaną liczbę oczek w środku kwadratu.
Dużo informacji prawda? Jak zawsze mamy nadzieję, że okaże się przydatna i że są to treści, które zawsze będziesz mieć pod ręką jako punkt odniesienia w przypadku przyszłych wątpliwości przy robieniu na drutach. Będzie nam niezmiernie miło, jeżeli za pośrednictwem sieci społecznościowych podzielisz się z nami swoim doświadczeniem i projektami, używając hasztagu #weareknitters.