Jak wykonać na drutach wzór lilie

 

 

Wykonaj razem z nami ten dwukolorowy wzór! Motyw lilii oferuje wiele możliwości zastosowania w Twoich projektach, możesz go włączyć do praktycznie każdej robótki wykonywanej ściegiem pończoszniczym. Jest bardzo łatwy, a wykonując go będziesz ćwiczyć technikę “stranded knitting”, to znaczy, że nauczysz się swobodniej przerabiać dwa kolory jednocześnie pozostawiając nitki na lewej stronie robótki.

 

Potrzebujesz jedynie drutów, dwóch kolorów cienkiej wełny i naszego filmu wideo:


Liczba oczek jest wielokrotnością 6 + 3 oczka. Ścieg jednostronny.

 

Pamiętaj, że nić w kolorze kontrastowym, kolorze B (w naszym przykładzie wełna biała), musi zawsze przy zmianie koloru być prowadzona nad nicią koloru głównego, koloru A.

 

Rząd 1: kolorem A przerób 3 oczka na prawo. *Zmień na kolor B i przerób 1 oczko na prawo, zmień na kolor A i przerób 5 oczek na prawo*. Powtarzaj od * do* do końca rzędu.

 

Rząd 2: kolorem B przerób 1 oczko na lewo. *Zmień na kolor A i przerób 3 oczka na lewo, zmień na kolor B i przerób 3 oczka na lewo*. Powtarzaj od * do* aż zostaną tylko 2 oczka i przerób te 2 oczka na lewo kolorem A.

 

Rząd 3: powtórz rząd 1.

 

Rząd 4: kolorem A przerób 2 oczka na lewo. *Zmień na kolor B i przerób 1 oczko na lewo, zmień na kolor A i przerób 5 oczek na lewo*. Powtarzaj od * do* aż zostanie tylko 1 oczko, przerób to oczko na lewo kolorem B.

Rząd 5: kolorem B przerób 2 oczka na prawo. *Zmień na kolor A i przerób 3 oczka na prawo, zmień na kolor B i przerób 3 oczka na prawo*. Powtarzaj od * do* aż zostanie tylko 1 oczko, przerób to oczko na prawo kolorem A.

Rząd 6: powtórz rząd 4.

 

Powtarzaj te 6 rzędów aż do otrzymanaia pożądanej długości.

 

 

Ten ścieg tworzy na robótce małe kwiatuszki, które można łączyć na różne sposoby, zmieniając jedynie użyte do ich wykonania kolory. Wypróbuj ten wzór i nie zapomnij o pokazaniu nam swoich postępów na portalach społecznościowych, używając hasztagu #weareknitters.