Jak szydełkować 3 słupki razem

Jedną z magicznych rzeczy dotyczących szydełkowania jest to, że jeśli znamy podstawy, możemy kombinować tworząc tekstury i projekty… Jedną z najczęściej używanych technik do tworzenia tych projektów jest szydełkowanie 3 słupków razem. Materiały, które zastosowaliśmy to bawełna Pima w kolorze szarym i szydełko 5mm.

Zamysł jest taki, że gdy szydełkujesz oczka razem, zmniejsza się ich liczba. Jednakże, jeśli wykonasz dwa oczka w tym samym oczku, stworzysz trójkątny kształt, który może posłużyć do tworzenia płatków lub koronki na Twoich ubraniach. Przyjrzymy się tej technice, abyś potem mogła zastosować ją w swoich projektach.

Aby wykonać 3 oczka razem, nawiń nić na szydełko.

Wprowadź szydełko w oczko wskazane w instrukcji. Nawiń ponownie nić na szydełko, wyciągnij szydełko, będziesz mieć na nim trzy pętelki.

*Nawiń nić na szydełko i przeciągnij przez dwie pierwsze pętelki.*

Będziesz mieć dwie pętelki na szydełku.

Nawiń ponownie nić na szydełko i wprowadź je w następne oczko, nawiń nić na szydełko i wyciągnij. Będziesz mieć cztery pętelki na szydełku.

Powtórz od * do *. Będziesz mieć trzy pętelki na szydełku.

Nawiń ponownie nić na szydełko i wprowadź je w następne oczko, nawiń nić na szydełko i wyciągnij. Będziesz mieć pięć pętelek na szydełku.

Powtórz od * do *. Będziesz mieć cztery pętelki na szydełku.

Ponownie nawiń i przeciągnij nić przez pozostałe pętelki. Wykonałaś właśnie 3 słupki razem łączone górą.

Ta sama technika może być wykorzystywana przy szydełkowaniu 2, 3 lub 4 oczek łączonych razem dołem.  Cały trik polega na tym, aby szydełkować oczka w połowie, a następnie połączyć je razem jakby były jednym oczkiem. To tworzy kształt trójkąta, co może być użyte do zmniejszania liczby oczek. Możesz również użyć tej techniki do stworzenia efektu płatka poprzez przerabianie oczek w tym samym oczku zamiast przerabiać je w różnych oczkach.

Mamy nadzieję, że nauczyłaś się tej techniki aby wprowadzić  ją  do swoich projektów. Rób mnóstwo zdjęć i umieszczaj je na portalach społecznościowych oznaczając  hasztagiem  #weareknitters.