Wiszący kwietnik techniką makramy

Dziś pokażemy Ci jak w prosty sposób wykonać wiszące kwietniki dla Twoich roślin. Jest to element dekoracji, który szczególną popularnością cieszył się w latach 70., a w ostatnim czasie znów wraca do łask. Czy może być lepsze wykorzystanie umiejętności manualnych i połączenie ich z naturą?

 

Potrzebne materiały:

 

  • 1 kłębek naszej włóczki The Tape
  • 1 duże metalowe kółko
  • nożyczki

 

 

Wykonanie wiszącego kwietnika:

 

Krok 1: uciąć 8 pasem włóczki sznurkowej o długości dwóch metrów każde i przełożyć wszystkie przez kółko tak, aby znalazło sie ono w środku. Pozostawić 16 wiszących części nici o długości jednego metra każde.

 

 

Krok 2: jednym ze sznurków owinąć pozostałe sznurki, jak najbliżej metalowego kółka w celu późniejszego pogrupowania ich tak, jak jest to pokazane na zdjęciu.

 

 

Krok 3: przy pomocy igły przewlec sznurek pod spodem, aby uformować początkowy supeł.

 

 

Krok 4: przymocować pracę pinezkami do kartonu, co ułatwi wykonywanie kwietnika. Rozdzielić sznurki i utworzyć 4 grupy po 4 pasma.

 

 

Krok 5: aby wykonać pierwszy supeł na prawo, należy pierwszym sznurkiem uformować kształt 4 i pozostawić go tak, by wisiał ponad innymi sznurkami.

 

 

Następnie wziąć czwarty sznurek i przełożyć go ponad pierwszym, tak jak zostało to pokazane na zdjęciu.

 

 

Przełożyć czwarty sznurek pod dwoma sznurkami, które pozostały na środku. Następnie czwarty sznurek przewlec przez otwór we wcześniej uformowanej 4.

 

Na koniec ostrożnie pociągnąć, aby utworzyć supeł i odpowiednio go zacisnąć.

 

Krok 6: aby wykonać drugi supeł, należy powtórzyć czynności, ale tym razem na lewo. Czwartym sznurkiem uformować kształt D i pozostawić go tak, by wisiała nad innymi sznurkami.

 

 

Następnie wziąć pierwszy sznurek i przełożyć go nad czwartym.

 

 

Przełożyć pierwszy sznurek pod dwoma sznurkami, które pozostały na środku. Następnie pierwszy sznurek przewlec przez otwór w uformowanym wcześniej D.

 

 

Na koniec ostrożnie pociągnąć, aby utworzyć supeł i odpowiednio go zacisnąć.

 

Krok 7: powtórzyć czynności z kroku 5 i 6 cztery razy, aby uformować pierwszą sekwencję supełków.

 

Krok 8: rozpoczynając ponownie czynności z kroku 5 nie zaciskać supełka do samego końca. Pozostawić około 5 cm odległości od supełka z poprzedniej sekwencji, tak jak wskazuje zdjęcie.

 

 

Następnie powtórzyć kroki 5 i 6 cztery razy aż do utworzenia drugiej sekwencji supełków.

 

Krok 9: powtórzyć krok 8 i ponownie wykonać sekwencję supełków według kroków 5 i 6. Na koniec otrzymasz 3 grupy supełków oddzielonych od siebie dwoma odcinkami o długości 5 cm.

 

 

Krok 10: w każdej z czterech grup składających się z czterech sznurków powtórzyć czynności od kroku 5 do 9.

 

 

Krok 11: Nadszedł czas na skrzyżowanie sznurków. Aby to wykonać, należy wziąć sznurki 3 i 4 z pierwszej grupy i sznurki 1 i 2 z drugiej grupy.

 

 

Krok 12: pozostawić odcinek 10 cm i wykonać sekwencję supełków z kroku 5 i 6 tylko dwa razy.

 

 

Krok 13: powtórzyć krok 12 aż do momentu skrzyżowania wszystkich grup sznurków.

 

Krok 14: biorąc pożądaną doniczkę jako wyznacznik, pozostawić odpowiednią długość pasem tak, by zmieściła się ona w kwietniku i ze wszystkich sznurków uformować końcowy supeł.

 

 

Krok 15: przyciąć końce sznurków tak, by były tej samej długości.

 

 

W ten oto prosty sposób wykonaliśmy wiszący kwietnik na rośliny. Jego długość zależy od Ciebie. Wystarczy, że powtórzysz czynności z kroku od 5 do 9 pożądaną ilość razy. Pamiętaj jednak, że aby był on dłuższy, fragmenty sznurków również powinny być dłuższe. Oprócz tego zalecamy, byś zawsze wykorzystywał/a więcej materiału. Zdecydowanie lepiej, jeżeli na końcu go zostanie, niż z powodu zbyt krótkich fragmentów sznurka konieczne będzie powtórzenie całej pracy.

 

Jak zawsze zachęcamy Cię do podzielenia się z nami rezultatami Twojej pracy na Instagramie, używając hashtagu #weareknitters. Z przyjemnością oglądniemy, jak prezentują się Twoje rośliny w kwietnikach wykonanych techniką makramy.