Nie wiesz co zrobić z resztkami bawełny pima: udekoruj nimi swoje koszulki

(Zdjęcie 1)

Dziś pokażemy Ci prosty sposób na wykorzystanie resztek bawełny pima cotton. Mamy dla Ciebie prosty wzór na dodanie cech osobistych Twoim ubraniom.

Zrobimy na szydełku kieszeń, którą będziesz mogła przyszyć do swoich koszulek, które masz w domu. Do tego projektu użyliśmy szydełka 8mm i bawełny Pima cotton, a właściwie jej resztek, które pozostały nam po poprzednich projektach.

Zacznij robiąc łańcuszek z 17 oczek + 3 dodatkowe oczka łańcuszka, które będą się liczyły jako pierwszy słupek.

Rząd 1: wykonaj słupek w każdym oczku łańcuszka zaczynając od 16tego oczka łańcuszka od supełka.

(Zdjęcie 3)
(zdjęcie 4)

Rząd 2: odwróć robótkę, wykonaj 3 oczka łańcuszka, i pomiń pierwsze oczko, wykonaj słupek w każdym kolejnym oczku poprzedniego rzędu. Otrzymasz 17 oczek, wliczając 3 oczka łańcuszka zawracającego.

(Zdjęcie 5)

Powtarzaj rząd 2 aż Twoja kieszonka będzie oczekiwanej długości. Możesz zmienić kolor, aby wykorzystać wszystkie włóczkowe resztki i aby kieszonka była bardziej zabawna i kolorowa.

Aby zakończyć wykonaj rząd półsłupkami i dodaj brzeg wykonany ściegiem muszelkowym. Możesz zobaczyć jak to zrobić na naszym blogu w poście zatytułowanym „4 ways to add Rochet norders”.

(Zdjęcie 2)

Aby wykonać muszelki, wykonaj 1 oczko łańcuszka, następnie wykonaj półsłupek w kolejnym oczku. *Omiń 1 oczko, wykonaj 5 słupków w jednym oczku, omiń 1 oczko i zakończ wykonując półsłupek*. Powtarzaj od * do *aż zakończysz obramowanie.

(Zdjęcie 6)
(zdjęcie 7)
(zdjęcie 8)

Jeśli zamierzasz dodać ścieg brzegowy zalecamy, zanim zaczniesz, abyś wybrała, który brzeg zamierzasz wykonać, ponieważ wybór ten zadecyduje o ilości oczek, jakie wykorzystasz do wykonania kieszeni. Na przykład do wykonania tego brzegu będziesz potrzebowała ilości oczek, która będzie podzielna przez 4 + 1.

Ostatnim krokiem będzie przyszycie kieszonki do koszulki,  by potem mieć przyjemność powiedzieć „Zrobiłam to sama”. Nie zapomnij podzielić się z WAK zdjęciem swojego projektu na naszych portalach społecznościowych. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć Wasze kieszonki.