Jak zmarszczyć materiał za pomocą fastrygi?

Z nadejściem jesieni aż chce się rozpoczynać nowe wełniane projekty, dlatego dziś przedstawimy Wam nową technikę: jak zmarszczyć robótkę, aby nadać oryginalny wygląd waszym zimowym ubraniom.

Czy kiedykolwiek po zakończeniu projektu naszła Cię ochota na nadanie mu osobistego charakteru? Ta technika stanowi idealne rozwiązanie, jest prosta, widowiskowa i można ją wykorzystać praktycznie w każdym ubraniu.

Materiały, których potrzebujesz:

Na potrzeby tego posta wykonałam uprzednio materiał bazowy na drutach 8mm cienką wełną w kolorze blush.

By pokazać tę technikę, posłużyliśmy się innym kolorem nici, abyś z łatwością ją dostrzegła, ale podczas fastrygowania najlepiej posłużyć się nicią w tym samym kolorze co ubranie, aby nie była widoczna.

Gdy będziesz już miała materiał bazowy, na którym wykonasz marszczenie, nawlecz na igłę wełnę i przywiąż ją do jednego z krańców materiału.

Przeprowadź nawleczoną nić przez oczko, w którym rozpoczniesz marszczenie i wykonaj fastrygę, przeprowadzając igłę od dołu do góry materiału. My wykonamy ją, kierując się ku górze. Aby wykonać to poprawnie, upewnij się, że przeprowadzasz igłę zarówno przez dolną jak i górną część materiału.

Gdy zakończysz fastrygowanie, pociągnij za nić, aby zmarszczyć materiał. Na koniec, przywiąż nić na lewej stronie materiału, aby umocować marszczenie.

Tutaj znajdziesz film video, na którym przedstawiamy, jak płynnie posługiwać się tą techniką.

Wypróbuj tę technikę przy rękawach swetrów, dekoltach, czapkach… wszędzie tam, gdzie chcesz nadać unikatowy charakter swojemu ubraniu. Koniecznie podziel się z nami swoimi osiągnięciami w mediach społecznościowych, oznaczając je hasztagiem #WeAreKnitters.