Jak wykonać niewidoczny szew w ściegu pończoszniczym lewym

Ilustracja: zdjęcie-1


Jeśli właśnie skończyłaś dziergać nowy sweter i nadszedł czas na połączenie poszczególnych jego części, dzisiejszy post na pewno Cię zainteresuje. Pokażemy w nim, jak wykonać niewidoczny szew w ściegu pończoszniczym lewym. Koniec z uczuciem niepewności, czy zszywając części robótki zrobisz to tak, by szew był niewidoczny.

Ilustracja: zdjęcie-2


W tym tutorialu użyliśmy motka naszej delikatnej wełny The Petite Wool i naszych igieł do wełny.

Ilustracja: zdjęcie-3


Zaczynamy od umieszczenia jednego elementu obok drugiego. Oba muszą mieć tę samą liczbę rzędów, ponieważ będziemy łączyć poszczególne rzędy elementu po lewej z odpowiadającymi im rzędami elementu po prawej.

Ilustracja: zdjęcie-4

Jak wiesz, w ściegu pończoszniczym lewym każde oczko składa się z dwóch części: górnej i dolnej – wskazujemy je na zdjęciu. W trakcie zszywania będziesz chwytać dolną część oczka elementu po lewej i górną część odpowiadającego mu oczka elementu po prawej.

Jedyne, na co musisz uważać, to by nie chwytać oczka brzegowego lecz sąsiednie. W ten sposób uzyskasz równy szew.

Nawlecz igłę do wełny i kliknij play: przygotowaliśmy wideo, w którym pokazujemy sposób postępowania.

Łatwe, prawda? Jak widzisz wykonanie niewidocznego szwu nie jest niczym trudnym.

Ilustracja: zdjęcie-5


Mamy nadzieję, że ten tutorial przyda Ci się przy łączeniu poszczególnych części twoich robótek. Lubimy pokazywać Ci sposoby na uzyskanie idealnego szwu. Nie zapomnij udostępnić swoich projektów na portalach społecznościowych z hashtagiem #weareknitters. Uwielbiamy widzieć, w co przekształcasz nasze wełniane motki 🙂