Jak wykonać dekolt amerykański?

Obraz: zdjęcie 1

Teraz, gdy jesień za oknem, czas zaplanować, które ubrania będziesz nosić w tych najzimniejszych miesiącach, kiedy to główną rolę będzie odgrywać nasza ciepła wełna. W tym tutorialu pokażemy ci, jak wykonać dekolt amerykański, który nada twojemu swetrowi inny styl.

Obraz: zdjęcie 2

Materiały

 

Na potrzeby tego tutorial użyliśmy naszej włóczki Meriwool (dostępna w wielu kolorach), druty rozmiaru 5 mm i igłę dziewiarską.

Nim rozpoczniesz, jedyne co musisz umieć, to jak zebrać oczka, aby wykonać rękawy i kołnierze w swetrach.

Zaczynajmy!

Obraz: zdjęcie 3

 

Gdy wykonałaś już przód i tył swetra, tak jak na powyższym zdjęciu, musisz jedynie wykonać następujące kroki, aby utworzyć amerykański dekolt:

Obraz: zdjęcie 4

 

  1. Mając lewą stronę robótki zwróconą w twoją stronę, zbierz oczka wzdłuż krawędzi od jednej strony do drugiej. Upewnij się, że równo zebrałaś oczka, aby tkanina nie naciągała się lub nie marszczyła, gdy będziesz dziergać.

Obraz: zdjęcie 5

 

  1. W następnym rzędzie przerób wszystkie oczka na prawo.

Obraz: zdjęcie 6

 

  1. Zamknij wszystkie oczka na prawo.

Obraz: zdjęcie 7

 

  1. Wykonałaś właśnie przedni kołnierz.

Obraz: zdjęcie 8

 

Powtórz kroki od 1 do 4, aby wykonać tył podkroju szyi.

Obraz: zdjęcie 9

 

Na gładkiej powierzchni ułóż teraz przód swetra, a następnie nałóż tył swetra na przód tak, by nachodziły na siebie po bokach.

Obraz: zdjęcie 10

 

Nawlecz na igłę tę samą nić, którą wykonałaś sweter i małym szwem złącz nachodzący na siebie przód i tył.

Obraz: zdjęcie 11

 

Przewlecz końcówki między oczkami i powtórz to samo z drugiej strony.

Obraz: zdjęcie 12

 

Właśnie wykonałaś amerykański dekolt!

Teraz tylko zszyj rękawy i boki korpusu i będziesz miała gotowy sweter w nowej odsłonie! Mamy nadzieję, że podzielisz się swoimi nowymi dziełami na social media, oznaczając je hasztagiem #weareknitters.

Jak widzisz, bardzo łatwo w taki sposób wykończyć dekolt, a z naszymi drewnianymi szydełkami i drutami nie ma sposobu, by coś Ci nie wyszło lub Cię powstrzymało 😉 Mamy nadzieję, że podzielisz się w social media swoimi nowymi projektami, oznaczając je hasztagiem #weareknitters.