Jak uniknąć przypadkowego dodawania oczek?

Total
0
Shares

Chwila nieuwagi i gotowe!

 

Nie wiadomo, z jakiej przyczyny w pracy pojawiło się dodatkowe oczko! Kształt pracy jest odrobinę nieregularny, nie jest prosty! Co się stało? Czasem jeszcze na samym początku robótki lub w pośpiechu możemy pomylić liczbę oczek i przerabiamy ich więcej. Są trzy typowe sytuacje, których skutkiem jest pomylenie oczek i niechcący ich dodanie. To nie koniec świata! Za chwilę wyjaśnimy, na co zwrócić uwagę, by więcej się to nie przydarzyło.

Pierwszy przykład niechcianego dodania oczek:

Wiele razy pierwsze oczko na lewym drucie jest słabo naciągnięte. Choć staramy się pociągnąć za nitkę, nie ma możliwości lepszego zaciśnięcia. Może Ci się wydawać, że jeżeli przełożysz nitkę na tył robótki, to wystarczy. Jednak efektem będą dwa oczka. Bądź zatem ostrożna przy rozpoczynaniu rzędu, by nie pomylić oczek. Zawsze warto je liczyć, co nie tylko Cię zrelaksuje, ale i pomoże w utrzymaniu odpowiedniej ich liczby.

 

Drugi przykład niechcianego dodania oczek:

Również może Ci się przydarzyć w połowie rzędu. Jeżeli przerabiasz oczka na prawo, nitka zawsze powinna być z tyłu robótki. Jeżeli przez nieuwagę lub odłożenie robótki nagle nitka znajdzie się z przodu, wtedy tworzysz oczko od nowa. Jest to proste do zidentyfikowania, ponieważ efektem będzie niewielka dziurka, a w następnych rzędach będziesz mieć dodatkowe oczko i praca straci swój kształt. Dlatego zawsze miej na uwadze to, gdzie znajduje się nitka. Jeżeli przerabiasz oczka na prawo, powinna ona być z tyłu robótki, natomiast, gdy są one przerabiane na lewo z przodu.

 

Trzeci przykład niechcianego dodania oczek:

Inną bardzo częstą pomyłką jest przerabianie dwa razy tego samego oczka. Tak, tak może się przydarzyć! Przekładasz oczko, jednak w rzeczywistości tego nie robisz, przekładasz nitkę i gotowe! Nowe oczko zrobione! Efektem będzie niewielki kształt „v”, a to, co w rzeczywistości zrobiłaś to dodanie oczka. Z tego powodu Twoja praca straci swój kształt.

 

Wniosek jest taki, że wszyscy jesteśmy ludźmi i błędy nam się zdarzają! Mamy nadzieje, że te trzy wskazówki okażą się przydatne. Podczas nauki wypróbuj różne typy naszych nici We Are Knitters. My do realizacji tego postu użyliśmy Merino Wool Confeti (https://www.weareknitters.es/ovillos-agujas/ovillos/meriwool).

You May Also Like