Jak przyszyć rękawy bez zamykania oczek


Ilustracja: zdjęcie-1


Wszyscy robiący na drutach uwielbiają dziergać swetry, prawda? Cieplutkie, grube swetry. Robi się je szybko i są świetną robótką na zimowe dni. Jedno jest w nich uciążliwe: trzeba je wykończyć. Nadchodzi chwila, gdy musisz wszyć rękawy i przekonać się, czy wszystko pasuje i czy szwy nie będą zbyt widoczne. W tym tutorialu pokażemy, jak przyszyć rękawy bez zamykania oczek. Idealne rozwiązanie J

Ilustracja: zdjęcie-2


W naszym samouczku użyliśmy grubej igły i motka wełny The Petite Wool

Ilustracja: zdjęcie-3


Przed przystąpieniem do przyszywania rękawa ułóż go tak, jak pokazano na poniższym zdjęciu : bez zamykania oczek, w formie, jaką ma po zakończeniu przerabiania. Przetnij nić wychodzącą z motka, pozostawiając odcinek wystarczający do późniejszego przyszycia rękawa.

Ilustracja: zdjęcie-4


Aby ułatwić sobie wykonanie następnych czynności, nawlecz na igłę nić w kontrastowym kolorze i przeprowadź ją przez wszystkie oczka, co sprawi, że będą bardziej widoczne i się nie sprują.


Przykładamy teraz rękaw do korpusu swetra tak, aby środek rękawa pokrywał się ze środkiem ramienia, a oba brzegi rękawa znajdowały się w równej odległości od punktu centralnego.

Teraz możemy zabrać się do przyszywania. Przygotowaliśmy filmik, w którym wyraźnie pokazaliśmy, jak to zrobić :

Wideo : wideo1

Nie jest to szczególnie skomplikowane, prawda ?

Oto opis poszczególnych etapów, które wykonaliśmy :

– Rozpocznij od nawleczenia na igłę nitki, którą ucięłaś po wykonaniu rękawa.

– Przeprowadź igłę od tyłu do przodu przez pierwsze oczko na brzegu rękawa.

– Następnie wprowadź igłę w pierwszy rząd ramienia swetra i wyciągnij ją przez następny rząd.

– Teraz wprowadź ponownie igłę w to samo oczko rękawa, od przodu do tyłu, i wyciągnij ją przez następne oczko. Na koniec tego etapu nitka utworzy « V ».

– Wprowadź znowu igłę w ten sam rząd korpusu, pomiń jeden rząd i wyjmij igłę przez kolejny rząd. Pokazujemy ten etap na poniższym zdjęciu :

Ilustracja: zdjęcie-6


-Wprowadź igłę w ostatnio przyszywane oczko rękawa i wyciągnij ją przez następne oczko.

Powtarzaj powyższe etapy wzdłuż całego brzegu rękawa.

Ilustracja: zdjęcie-7


I w ten sposób przyszyliśmy rękaw do korpusu swetra.

Mamy nadzieję, że ten samouczek pomoże Ci we wszywaniu rękawów swetrów. Jak widziałaś, uzyskanie perfekcyjnego szwu nie jest zadaniem niewykonalnym! J Do zobaczenia w następnym poście i zachęcamy do dzielenia się swoimi projektami na portalach społecznościowych z hasztagiem #weareknitters.