Co zrobić z resztkami wełny? Udekoruj swoje świąteczne prezenty!

 

 

Ilustracja: foto-1

 

 

Każda z nas ma w domu spory zapas włóczek, zwłaszcza gdy nadchodzi pora świąteczna i myślimy o prezentach, które chcemy wykonać własnoręcznie. Po skończeniu każdej robótki pozostają nam mniejsze lub większe kłębki wełny, a z czasem tych resztek gromadzi się coraz więcej. Często nie możemy wykorzystać tej wełny do innych projektów, bo albo jest jej za mało, albo jej kolor czy grubość nie pasuje do naszych potrzeb. Zwróć zatem uwagę na ten prosty i praktyczny pomysł na wykorzystanie resztek wełny, który Ci podsuwamy. Zadziwisz nim wszystkich.

Ilustracja: foto-2

W naszym samouczku użyliśmy resztek wełny The Meripaca i wełny The Meriwool

 

 

Wykorzystamy również: bileciki i pudełka z papieru typu Kraft, sznureczki do pakowania i materiały do personalizacji bilecików. Do tej listy możesz dodać bibułkę lub papier do pakowania prezentów, aby owinąć pudełka. W okresie przedświątecznym znajdziesz w sklepach urocze papiery i dekoracje. Jeśli jednak chcesz pozostać w duchu hand-made, możesz nie dodawać żadnych ozdób.

 

Zaczynamy od personalizacji bilecików. Użyj pieczątek, naklejek, napisów… baw się dobrze i pokaż obdarowywanej osobie, jak wyjątkowa jest dla Ciebie.

Zrób pompony o różnych rozmiarach, kolorach i fakturach. Piękno tego pomysłu polega na zabawie kształtami i połączeniami. Jeśli nie wiesz, jak wykonać pompony, odsyłamy Cię do samouczka jak zrobić pompon z wełny. Zanim utniesz wełnę, pamiętaj o pozostawieniu fragmentu wystarczająco długiego, by związać pompon.

Ilustracja: foto-6

 

Gdy masz już pudełko z prezentem, spersonalizuj je: zacznij od przewiązania sznureczkiem. Możesz to zrobić na krzyż (jak na zdjęciu) lub przewiązać tylko wzdłuż. Zwiąż sznureczek i przełóż go przez dziurkę w bileciku. Ponownie zwiąż sznureczek, aby bilecik nie odpadł.

Ilustracja: foto-7

 

Teraz przeczepimy pompony: przywiąż je do jednego z końców sznureczka.

Ilustracja: foto-8

 

Po przyczepieniu wszystkich pomponów zawiąż sznureczek tak, aby pompony znalazły się pośrodku pudełka, na bileciku.

Ilustracja: foto-9

 

I tak oto spersonalizowaliśmy pudełko, wykorzystując resztki wełny, które nie były nam już do niczego potrzebne.

Mamy nadzieję, że ten samouczek podsunął Ci mnóstwo pomysłów na zapakowanie i personalizację bożonarodzeniowych prezentów. Udostępnij te i inne pomysły na wykorzystanie resztek wełny na portalach społecznościowych z hasztagiem #weareknitters.