Co zrobić z resztkami bawełny: opleć kable

 

 

Z dnia na dzień mamy w domu coraz więcej urządzeń elektronicznych, a wraz z nimi przybywa także kabli i ładowarek. Czasem nawet trudno jest odnaleźć właściwą ładowarkę, ale ten tutorial Ci w tym pomoże! Koniec z mozolnym wyszukiwaniem pasującego kabla czy ładowarki 😀

 

Wykorzystaliśmy resztki bawełny Pima z innych projektów WAK – pełny recykling. Do tego projektu można użyć jednego lub kilku kolorów, uzyskując niepowtarzalny efekt, który możesz zastosować do wyróżnienia wszystkich swoich kabli i ładowarek. W ten sposób zawsze będziesz wiedzieć, który z nich jest Twój.

 

 

Do oplecenia przewodów potrzebne Ci będą:

 

– Resztki bawełny Pima w ulubionych kolorach

Szydełko z drewna bukowego 5 mm

– Kabel USB

 

Bardzo ważne jest, aby kabel wykorzystany w tym projekcie był w idealnym stanie! Upewnij się, że plastik pokrywający wewnętrzne przewody nie jest uszkodzony; żaden z przewodów nie może być widoczny.

 

KROK PO KROKU

 

  1. Zawiąż węzeł na końcu kabla, który chcesz opleść.

 

  1. Za pomocą szydełka przerabiaj półsłupki wzdłuż kabla w taki sposób, by stopniowo opleść go nicią .

 

  1. Jeżeli chcesz zmienić kolor, aby powstały różnokolorowe paski, zmień nić, a końcówki ukryj pod półsłupkami.

 

Nie ma nic łatwiejszego! Kiedy dotrzesz do drugiego końca kabla, zakończ supełkiem i ukryj końcówkę nici wewnątrz półsłupków. Nigdy więcej nie pomylisz ładowarek. Jeśli chcesz odświeżyć sobie pamięć, możesz zerknąć tutaj, aby przypomnieć sobie, jak zrobić półsłupek.

 

Czy pomyślałaś już, aby w ten sposób spersonalizować swoje ładowarki USB? Jeśli już zaczęłaś to robić, nie zapomnij pokazać nam rezultatu, udostępniając zdjęcia w serwisach społecznościowych z hasztagiem #weareknitters.