Jak wszyć rękawy


Imagen: foto-1


Reka w górę ten, kto skończył robótkę, ten wymarzony sweter, który z zapałem dziergał od pewnego czasu i… osłabiła go myśl, że musi jeszcze wszyć rękawy i coś pozszywać! Uciążliwe, prawda? W dodatku nie wiadomo, czy szwy będą dobrze wyglądać, czy nie będą zbyt widoczne. W tym tutorialu pokazujemy, jak wszyć rękawy, aby szew był idealny.

Imagen: foto-2


W naszym samouczku użyliśmy grubej igły i motka wełny The Petite Wool

Zaczynamy!

Imagen : foto-3


Przed przystąpieniem do szycia ułóż korpus i rękaw prawą stroną do siebie.

Imagen: foto-4


Zlokalizuj środkowe oczko na brzegu rękawa i oznacz je. Od tego miejsca zaczniemy wszywanie: najpierw od środka na lewo, a następnie od środka na prawo, w dwóch etapach.

Należy również pamiętać, że środkowe oczko rękawa musi pokrywać się ze środkiem ramienia lub ze szwem ramienia, jeśli ubranie taki posiada.

Teraz nawlecz igłę i zacznij zszywać. Radzimy zostawić dłuższy odcinek nici na początku, co pozwoli na przyszycie rękawa również od jego środka do drugiego brzegu. Przygotowaliśmy filmik, aby zobrazować i ułatwić Ci przyszywanie rękawa.

Jak widać, przyszywanie rękawa jest bardzo proste. Musisz tylko zwrócić uwagę na kilka łatwych do zapamiętania szczegółów:

  • Zacznij od rękawa, wprowadzając igłę od tyłu do przodu w miejscu, w którym oznaczyliśmy jego środek.
  • Teraz przejdź do korpusu swetra, wprowadź igłę w pierwszy rząd licząc od ramienia i wyciągnij przez drugi rząd.
  • Wróć do rękawa i wprowadź igłę w to samo oczko co poprzednio, od przodu do tyłu, a następnie wyciągnij przez następne oczko. Na koniec tego etapu nitka utworzy kształt « V ».
  • Wprowadź znowu igłę w ostatnio przyszywany rząd korpusu, pomiń jeden rząd i wyjmij igłę przez kolejny rząd. Pokazujemy ten etap na poniższym zdjęciu:
Imagen: foto-5


  • Ponownie wróć do rękawa, wprowadź igłę w ostatnio przyszywane oczko i wyciągnij ją przez następne oczko.

Powtarzaj powyższe etapy, aż przyszyjesz połowę rękawa. Powtórz te same czynności na odcinku od środka do drugiego brzegu rękawa, nawlekając na igłę pozostawiony na początku odcinek wełny.

Imagen: foto-6


I oto Twój perfekcyjnie przyszyty rękaw 🙂

Mamy nadzieję, że ten samouczek uczyni wszywanie rękawów bardziej znośnym, a może nawet przyjemnym.  Będziemy zachwyceni, jeśli udostępnisz efekty swojej pracy na portalach społecznościowych z hashtagiem #weareknitters. Do zobaczenia!