8 technik robótek na drutach dla początkujących, które musisz znać

Total
0
Shares

Oto osiem różnych technik robótek na drutach, które każdy początkujący, który chce się rozwijać, powinien poznać. W tym wpisie pokażemy Ci kilka technik, które pomogą Ci pójść o krok dalej i nadadzą Twoim robótkom lepszy wygląd. Nie są to podstawowe techniki, ale są łatwe, możesz je szybko opanować i dodać do swojego repertuaru.

Do pokazania tych technik posłużyliśmy się włóczką Petite Wool w kolorach Wine, Colorado, Yarnicorn, Flamingo oraz naszymi drutami w rozmiarze 8 mm.

Przerabianie podwójną nicią

Przerabianie podwójną nicią jest stosowane w wielu projektach i ma mnóstwo funkcji, takie jak: dodawanie objętości i nadawanie Twojej włóczce efektu puszystości, a także stosuje się w celach kolorystycznych, by tworzyć melanże lub gradienty.

Aby przerabiać podwójną nicią: weź końce nici z dwóch motków, złap razem i przerabiaj, jakby były jedną nicią.

To najłatwiejsza z wszystkich technik, tak łatwa, że możesz ją znaleźć w zestawach dla początkujących.
Bjerg Cardigan to najlepszy przykład tekstury, którą daje Ci przerabianie podwójną nicią.

Oczko prawe przekręcone

Przerabianie oczek przez tylną pętelkę daje efekt przekręconych oczek i nadaje teksturę, aby je wykonać: wprowadź prawy drut przez tylną pętelkę i przerób oczko na prawo.

Oczko lewe przekręcone

Aby wykonać 1 oczko lewe przekręcone, wprowadź prawy drut przez tylną pętelkę i przerób oczko na lewo.

Przekładanie 1 oczka bez przerabiania z nicią z przodu robótki i przekładanie 1 oczka bez przerabiania z nicią z tyłu robótki

Przekładanie oczka na prawo bez przerabiania to bardzo przydatna technika, dzięki niej uzyskasz idealne krawędzie, a także pomoże Ci uniknąć skręcania się szalików i efektów dziergania, są 2 sposoby na przekładanie oczek bez przerabiania: z nicią z przodu i nicią z tyłu robótki.

Aby przełożyć oczko bez przerabiania trzymaj nić z tyłu lub z przodu robótki, w zależności od tekstury, którą chcesz uzyskać w projekcie. Wprowadź prawy drut w następne oczko tak, jakbyś chciała je przerobić na lewo na lewy drut i przełóż je bez przerabiania na prawy drut. 

W ściegu lnianym, znanym też jako ścieg tkaninowy, stosuje się obydwa sposoby, z nicią z przodu i z tyłu robótki, a tekstura jest niesamowita. Aby poćwiczyć tę technikę, możesz wykonać nasz Hibiscus top.

Oczko wkłuwane prawe

Oczko wkłuwane prawe to technika dziergania stosowana w wielu popularnych ściegach, takich jak ścieg ściągaczowy Shaker lub ścieg brioszka. To oczko wykonuje się tak jak zwykłe oczko prawe, z tym że prawy drut wprowadza się w oczko, które znajduje się zaraz pod tym oczkiem, które masz właśnie przerobić na prawo. Oczko górne stanie się nicią za oczkiem, które właśnie przerobiłaś.

Oczko wkłuwane lewe

To oczko wykonuje się tak jak zwykłe oczko lewe, z tym że prawy drut wprowadza się w oczko, które znajduje się zaraz pod tym oczkiem, które masz właśnie przerobić na lewo. Oczko górne stanie się nicią za oczkiem, które właśnie przerobiłaś.

Oczko prute

Oczko prute to bardzo łatwe do wykonania i piękne oczko. Stosuje się je do wykonywania bąbelków, kolorowych robótek i ażuru.

Aby spruć 1 oczko, spuść z drutu oczko wskazane w instrukcji i spruj je aż do pożądanego rzędu lub do rzędu wskazanego w instrukcji. Rób to bardzo ostrożnie, aby nie spruć więcej rzędów, niż potrzebujesz.

Przerabianie oczek tak, jak schodzą z drutu

Ta technika jest najczęściej używaną techniką. Prawie każdy wzór ma ten krok, służy on skróceniu instrukcji wzoru. Na początku ta technika może być przerażająca, ponieważ początkującym może być trudno odróżnić rodzaje oczek. Ale w momencie, kiedy nauczysz się odróżniać oczko prawe od oczka lewego, ta technika okaże się niezwykle przydatna.

Więc gdy dotrzesz do rzędu, w którym musisz przerabiać oczka tak, jak schodzą z drutu, zidentyfikuj pierwsze oczko na lewym drucie. Jeśli jest to oczko prawe, przerób je na prawo, jeśli jest to oczko lewe, przerób je na lewo. Kontynuuj przerabianie oczek tak, jak schodzą z drutu, aż do końca rzędu.

Mając opanowane te techniki, możesz wynieść swoje robótki na nowy poziom.

Mamy nadzieję, że spodobało Ci się tych 8 technik i wkrótce podzielisz się swoimi robótkami w mediach społecznościowych, oznaczając je hasztagiem #weareknitters 🙂 Do zobaczenia wkrótce!

You May Also Like